Uluslararası Koçluk Federasyonu'na üye olmanın avantajlarını sunuyoruz

Adler ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ile bugüne dek 2500’den fazla üst düzey yönetici, insan kaynakları profesyoneli, eğitmen, psikolog ve diğer meslek sahibini mezun eden Adler Central Europe İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir’de de Türkçe ve İngilizce olarak hizmet sunmaktadır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu'na üye olmanın avantajlarını sunuyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
09 Şubat 2024 Cuma 13:45

Adler Central Europe Genel Müdürü Eser Ozar, sorularımızı yanıtlayarak, sunmuş oldukları hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Şirketinizden ve faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Adler Central Europe, Adler International Learning’in Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa temsilcisi olarak 2008 yılında Türkiye’de kurulmuştur. 2008 yılından beri Türkiye ve temsil ettiği Ülkelerde ICF onaylı Profesyonel Sertifikalı Koçluk Programları başta olmak üzere genel katılıma açık koçluk ve liderlik eğitimlerinin yanı sıra, Kurumların ihtiyaçlarına uygun dizayn edilmiş, Koçluk, Liderlik, Mentorluk ve Çeviklik Eğitim Hizmetlerini sunmaktadır. ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Sertifika Programı ile bugüne dek 5.000’den fazla üst düzey yönetici, IK profesyoneli, eğitmen ve diğer meslek sahiplerini mezun eden Adler Central Europe eğitimlerini yüz yüze ve online olarak Türkçe ve farklı dillerde vermektedir. Yerel ve Global deneyime sahip PCC ve MCC seviye Fakülte Liderlerimiz ve Profesyonel Koçlarımız ile bütünsel bir yaklaşımla, Bireysel ve Kurumsal Eğitim Hizmetlerimizi Kurumlarda her seviye ve ihtiyaca uygun olarak entegre ederek, orta ve uzun vadeli iş birliği içerisinde gerçekleştirmekteyiz.

Sertifika programlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

ICF onaylı ve 5 Modülden oluşan Sertifikalı Koçluk Programlarımız; koçluğun hem sanatını hem de bilimini ele alarak ICF yetkinlikleri baz alarak hazırlanmıştır. Programımız, kişisel ve kişiler arası kavrayışların ortaya çıkmasına yardımcı olurken zengin ve özenli bir çalışma gerçekleştirir. Bunun yanında, iş ve özel hayat yaşamındaki bağlantıyı ve ilişkiyi güçlendirerek, bütünsel bir yaklaşım ile kişinin koçluk ve lider yetkinliklerini geliştirir. Ayrıca Koçluk Programımız, insanların en önemli potansiyellerine erişebilecekleri ortamları ve konuşmaları şekillendirmeyi öğretirken; bu sayede daha iyi yaşamlar, kaliteli ilişkiler ve çözüm odaklı iş sonuçları elde etmenizi sağlar. Bununla birlikte, bu eğitimler sizin değişim ve dönüşüm yolculuğunuza yeni bir bakış açısı getirmenize hizmet eder.

Kurum içi koçluk programlarının işletmelere sunmuş olduğu avantajlar nelerdir?

Adler Central Europe olarak Kurumların ihtiyaçlarına uygun, hedefleri ile doğru orantılı, performans odaklı Koçluk ve Liderlik Eğitimleri içeriklerini detaylı olarak hazırlayarak, modüler bir tasarım ile kurumlara özel hale getirip, istenilen seviyede eğitimlerimizi sunmaktayız. Günümüz hızlı gelişen ve değişen dünyasında kurum içi yöneticilerin yetkinliklerini yükseltmesi, gelişim alanları ve güçlü yönleri ile ilgili farkındalıklarının oluşması, hedefledikleri noktaya sağlam adımlarla gelebilmeleri için koçluk süreci en önemli kilit noktalardandır. Etkili bir performans için gereken özel becerileri edinilmesi ve bu becerileri liderlik bağlamında başarıyla uygulamasını desteklemesi işletmelere katkı sağlayan en önemli avantajlardan biridir.

Sektördeki rakiplerinize göre farklarınız nelerdir?

Öncelikle yer aldığımız sektörün çok niş bir alan olduğunu belirtmekte fayda var. Sektördeki diğer profesyonellerle beraber Uluslararası Koçluk Federasyonu'na üye olmanın avantajlarını sunuyoruz. Bu bağlamda, koçluk eğitimlerimizde ICF koçluk yetkinliklerine bağlı şekilde kavramsal ve deneyimsel öğrenme metotları kullanılmaktadır. Bununla birlikte aynı kümede yer aldığımız diğer eğitim kurumları ile birbirimizden ayrıldığımız nokta; ekol farklılıkları diyebiliriz. Adler CE olarak koçluk yaklaşımımızda Alfred Adler'in pozitif psikoloji kuramını esas alıyoruz. Bununla birlikte global ve yerel deneyime sahipalanında Uzman Fakülte Liderlerimiz; pratik uygulamaları etkileşimli ve ilgi çekici öğrenim materyalleriyle birleştirerek eğitimlerimizi sizlerle buluşturmaktadır.

Eklemek istedikleriniz var mı?

İş ve özel hayatlarımızda bulunduğumuz yerlerde; zorlu ilişkiler, karmaşık meseleler ve bazen de sıkışıp kalmışlık hissiyle karşılaşabiliyoruz. Koçluk yaklaşımı; merak, saygı ve insanların içsel bilgelik ve becerilerinden yararlanmalarına yardımcı olma ile bütünleşmiş bir yol yaratır. Aynı zamanda

koçluk eğitimi, insanların en önemli potansiyellerine erişebilecekleri ortamları ve konuşmaları şekillendirmeyi öğretirken; bu sayede daha iyi yaşamlar, kaliteli ilişkiler ve çözüm odaklı iş sonuçları elde etmenizi sağlarken, bu eğitimler sizin değişim ve dönüşüm yolculuğunuza yeni bir bakış açısı getirmenize de hizmet eder. Bu bağlamda, Adler CE olarak değişim yolculuğuna başlamak isteyen herkesi eğitim programlarımıza bekliyoruz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.