Vodafone Türkiye’den İşletmelere Kapsamlı Dijital Çözümler

Yaşanan koronavirüs salgını döneminde, dijitalleşmenin işletmelerin büyümeleri ve hatta ayakta kalmaları için kaçınılmaz olduğu bir kez daha görüldü.

Vodafone Türkiye’den İşletmelere Kapsamlı Dijital Çözümler
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Temmuz 2020 Cuma 14:39

Vodafone Türkiye, özellikle Vodafone Business çatısı altında sunduğu dijital çözümlerle işletmelere verimlilik artışı, hız, uzaktan kontrol ve daha birçok konuda avantaj sağlıyor.

Koronavirüs salgını tüm sektörlerde iş yapış şekillerini değiştirdi. İş sürekliliğinin güvenli ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde sağlanabilmesi için tüm sektörlerin hızlı aksiyon alması önemli. İşletmelerin dijitalleşmeyle büyüyebileceğini, hem yerel hem global rekabette bir adım önde olabileceğini ifade eden Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, “Vodafone Business çatısı altında sunduğumuz çözümlerle, işletmelerin bu zorlu dönemde iş kaybı yaşamaması için üretimden enerji ve makine takibine kadar tüm iş süreçlerini uzaktan takip ederek yönetmelerini ve kesintisiz sürdürmelerini sağlıyoruz. Vodafone Business Bulut Santral çözümümüz, binlerce çalışanı olan çağrı merkezlerinin dahi ofise gitmeye gerek kalmadan evden çalışmasını destekliyor. İşletmelerin verilerine herhangi bir lokasyondan istediği zaman erişim sağlaması ve tüm verilerini farklı bölgelere yedekleyebilmesi için esnek  veri merkezi hizmetleri sunarak,  ek fiziksel yatırım ve teknik personel maliyeti olmadan operasyonları buluta taşıyoruz” diyor.

Red Kontrol Çözümü

Telekonferans çözümünü çok sayıda katılımcı ile sesli konferans yapma ihtiyacı olan iş ortaklarına yönelik sunduklarını belirten Şahin, telekonferans özelliğine ek olarak ses kaydı yapmanın da mümkün olduğunu aktarıyor. Şahin, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bunların yanında Red Kontrol çözümümüzü de sürece adapte ettik. Minimum personelle de olsa üretime devam etmesi gereken tesislerde çalışanların sosyal mesafeyi korumasını sağlıyor, diğer yandan işletmelerin verimlilik ve maliyetlerini uzaktan kontrol altında tutabilmelerine imkan tanıyoruz. Bu çözümümüz iş güvenliği maliyetlerinde yüzde 20'ye kadar azalma, operasyonel verimlilikte yüzde 10'a kadar artış ve enerji yönetimi alanındaki kestirimci bakımda yüzde 40'a kadar maliyet avantajı yaratabiliyor. Termal kamera çözümümüz ise işletmelerin, çalışanlarının sağlığı için önlem almasını sağlıyor.”

Hibrit Çalışma Sistemine Geçilebilir

Dijitalleşmeyi gerçekleştiren işletmelerin, koronavirüs salgını nedeniyle içinde bulunulan şartlarda bir adım öne çıktıklarını ve uzaktan çalışma sistemine kolaylıkla uyum sağladıklarını aktaran Şahin, salgın sonrası süreçte hibrit bir çalışma sistemine geçileceğini düşünüyor. “Ekibin bir kısmının mekân bağımsız çalıştığı, bir kısmının sahada, üretim tesisinde veya ofiste hareket hâlinde olduğu bir düzenden bahsediyorum. İki tarafın bu şekilde entegre olduğu ve birbirini beslediği bir düzen bu. Artık tüm şirketlerin uzun vadeli ve stratejik düşünerek iletişim araçlarına ve teknolojiye yapacakları yatırımları öne çekeceğini ve hızlandıracağını göreceğiz” diyen Şahin; operasyonların buluta taşınması, donanım, yazılım, VPN ve telekonferans sistemlerine olan talebin artarak devam edeceğini ifade ediyor.

Dijital İş Ortağım Programı

KOBİ’ler için bu dönemde sundukları çözümler hakkında bilgi veren Şahin, “Vodafone olarak, KOBİ’lere dijitalleşme yolculuklarında rehberlik ediyoruz. KOBİ ziyaretlerimizi de mevcut koşullara uygun şekilde tamamen dijital ortama geçirdik. İşletmeler, ilgilendikleri ürünlere Internet sitemiz üzerinden başvuru bırakabiliyor. Ardından müşteri temsilcimiz işletmelerimizi arayarak ya da sanal ortamda video bağlantısı kurarak ihtiyaçlarını öğreniyor ve o ihtiyaçlara uygun çözümler öneriyor” diyor. Online platformda başlattıkları Dijital İş Ortağım Programı ile büyük işletmelerin, KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuklarına ilham olmasını hedeflediklerini aktaran Şahin; “Dijital İş Ortağım Programı KOBİ’lerin faaliyetlerini kesintisiz ve güvenli bir şekilde sürdürmeleri için çözümler sunarken, koronavirüs salgını yüzünden değişen iş yapış şekilleri ve yeni süreçteki fırsatlar da anlatılıyor” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.