Adler Central Europe koçluk programlarının yelpazesini geliştirdi

Kurumlara ve bireylere özel koçluk hizmetleri veren Adler Central Europe, mevcut bireysel ve kurumsal programlarının yanı sıra profesyonel koçların sürdürülebilir eğitimlerini desteklemek için CCE kredili eğitimler de tasarladı.

Adler Central Europe koçluk programlarının yelpazesini geliştirdi
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Mart 2021 Pazar 23:35

Şirket, kullanıcı dostu bilimsel tabana sahip, Türkiye normlarına uyarlanmış yeni ölçme ve değerlendirme araçları ile Assessment hizmeti de sunmaya başladı.

Adler Central Europe, 2008 yılından beri Türkiye’de kurumsal ve bireysel koçluk hizmetleri veriyor. Şirket, Türkiye’ye ek olarak 2010 yılından bu yana Orta Avrupa, Yakın Doğu, Birleşik Arap Emirlikleri’nde de iş ortaklarıyla birlikte hizmetler sunuyor.  Şirketin düzenlediği Adler Koçluk Okulu içerisinde, ICF onaylı eğitimlerle üst düzey yönetici, İK yöneticileri, eğitmen ve farklı sektör liderleri koç olarak yetiştiriliyor. Katılımcılar, kurumlarında iç koçluk yapabilme yetisine sahip olmakla birlikte, liderlik stillerine de koçvari yetkinlikleri ekleyerek potansiyellerini maksimum derecede ortaya çıkarıyorlar. Şirket, Koçluk Okulu’nun yanı sıra Adler Coaching and Business Training çatısı altında, kurumlara ihtiyaçları doğrultusunda koçluk, mentorluk, liderlik ve çeviklik alanlarında geniş bir yelpazede eğitim programları da sunuyor. Kurum içerisinde her seviyeye adapte olabilecek, kurumun ve çalışanların ihtiyaçları ön planda tutularak, sistematik bir biçimde kurumsal hizmetlerini her seviye kadrolara entegre eden şirket; Adler’in global bilgi birikimi ve deneyimli fakülte Liderleriyle birlikte, koçluk kültürünü temel alarak kurumun istediği farklı alanlardaki eğitimleri, kurumun ihtiyaçlarına özel olarak hazırlayıp, orta ve uzun vadeli iş birliklerini devam ettiriyor.

Çevik dönüşümün önemi arttı

Yeni normalde şirketlerin ve çalışanların, yönetim takımlarının değişen şartlara daha yaratıcı ve yenilikçi yaklaşması kaçınılmaz bir mecburiyet oldu. Yeni dünya düzenine ayak uydurmaya Çevik Dönüşüm adı veriliyor. Türkiye’deki birçok büyük şirket bu dönüşüme karar verdi. Bu dönüşümün en önemli uzmanı ise çeviklik koçudur. Çeviklik koçları uygulanabilir, yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımları hem bire bir hem de takımlara aşılayabilecek teknikleri öğreniyorlar. Bu da şirketlerde pandemi sonrasında hiç değişmeyecek yeni çalışma modellerine uyum sağlamak, daha çevik olmak isteyen şirketlerin çok tercih ettiği bir hizmet hâline geldi. Adler Central Europe Yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre; şirketin geçen sene hazırlığını tamamladığı Çevik Liderlik Programları ve Çeviklik Koçu Sertifika Programları ile birlikte kurumlar artık çalışanlarını bu eğitimleri öğrenebilmesi için yurt dışına göndermek zorunda kalmıyorlar. Eğitimler, sadece Türkiye’ye bu önemli hizmeti verecek insanları yetiştirme fırsatını sunmuyor, aynı zamanda pazarda çok ihtiyaç olan çeviklik koçluğunu profesyonelce yapacak insanlara iş imkanı da sunmuş oluyorlar. Bu hizmeti dışarıdan almak yerine, şirketin içinden insan yetiştirerek verilmesi büyük önem taşıyor ve şirketlerin çeviklik dönüşümünü kolaylaştırıyor.

Assessment alanına girdi

Adler Central Europe, kurumsal çatısı altında Adler Coaching and Business Training eğitimleriyle, bu sene gerçekleştirecekleri yeni projelerle pazardaki yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor.  Mevcut bireysel ve kurumsal programlarının yanı sıra şirket; profesyonel koçların sürdürülebilir eğitimlerini desteklemek için CCE kredili eğitimler tasarladı, Bireysel ve Kurumsal Çeviklik Programı’nın yelpazesini geliştirdi.  Şirketlerin büyük dönüşümler yaşadığı bu dönemde, ihtiyaçları olan online ölçme ve değerlendirme hizmetini sunmanın büyük bir önem taşıması nedeniyle; şirket, kullanıcı dostu bilimsel tabana sahip, Türkiye normlarına uyarlanmış yeni ölçme ve değerlendirme araçları ile ‘Assessment’ alanına girdi. Şirketlerin vizyonuna, değerlerine ve yetkinliklerine özel tasarlanan değerlendirme araçları ile koçvari geri bildirimler verilerek, pozitif psikolojiye dayanan gelişim planlarının oluşturulabildiği bu hizmeti sunmaya başladı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.