Aklease Dijitalleşmeye Yönelik Yatırımlarını Sürdürüyor

Yatırımcılara, yatırımın nakit akışına uygun çözümler sağlayan AKLease, leasingin avantajlarını doğru finansal modelleme ile sunmayı amaçlıyor

Aklease Dijitalleşmeye Yönelik Yatırımlarını Sürdürüyor
kobiaktuel
kobiaktuel
02 Mayıs 2019 Perşembe 15:09

AKLease, kurumsal segmentten KOBİ’ye kadar tüm yatırımcılara finansman desteği sağlıyor. Üretim sektörü makine ve ekipmanları, iş-inşaat makineleri, hava, deniz, kara araçları dâhil tüm ulaşım ekipmanları, enerji ve sağlık sektörü ekipmanları gibi yatırım gerektiren projelerde yer alan şirket, yatırımın nakit akışına uygun çözümler sunuyor. AKLease Genel Müdürü Çetin Düz, “Öncelikli olarak, müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun doğru finansal çözümler üretmeyi ve leasingin avantajlarını doğru finansal modelleme ile yatırımcıya sunmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda verimlilik; uzun vadeli stratejimiz olan sağlıklı, karlı ve sürdürülebilir büyümenin çok önemli bir saç ayağı ve şirket kültürümüzün ayrılmaz bir parçası. Bu kapsamda, süreçlerin kaliteden ödün verilmeden iyileştirilmesi ve hızlandırılmasına yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diyor.

 

Dijitalleşmeye Yönelik Altyapı Yatırımlarına Odaklandı

2018 yılında teklif sürecinden kredi tahsise, satın almadan sigortaya, finansmandan insan kaynaklarına kadar, bütün süreçleri gözden geçirdiklerini dile getiren Düz, finansal kiralama işlemlerini gerçekleştirmek için kullandıkları teknoloji platformu ve yazılımını, günümüz teknolojileri ile uyumlu, hızlı, kolay ve mobil olacak şekilde yenileyerek dijital dönüşümde önemli mesafe kaydettiklerini aktarıyor. AKLease olarak 2016, 2017 ve 2018 yıllarında dijitalleşmeye yönelik teknolojik altyapı yatırımları yaptıklarını ifade eden Düz, sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu yatırımlarımızı 2019 yılında da devam ettiriyoruz. İş yapışımızı değiştirirken beraber çalıştığımız paydaşlarımızın da teknolojik yatırımlarla iş yapışlarını değiştirdiğini görüyoruz. Birçok şirket, hem teknolojik altyapı hem de yazılım yatırımları yapıyor. Yeni Ar-Ge ve teknoloji merkezlerinin de hayata geçmesiyle orada da önemli yatırımlar olacak.”

Üç Ana Avantaj Sağlıyor

Düz, leasingin sağladığı avantajları üç ana başlıkta değerlendiriyor. Bunlardan ilkinin maliyet avantajı olduğunu belirten Düz; birçok makine ve ekipmanda yüzde 1 indirimli KDV oranının uygulandığını, faiz ödemeleri üzerinden BSMV ödenmediğini aktarıyor. Düz, teminatların her türlü vergi, resim ve harçtan muaf olduğunu, KDV’nin faizlendirilmediğini ve taksitler halinde geri ödendiğini açıklıyor. İkinci avantajının uzman kadro ile operasyonel kolaylık sağlaması olduğunu ifade eden Düz, “Satınalma için gerekli tüm hukuki ve operasyonel süreçler şirketimizin ekipleri tarafından yürütülüyor. Özellikli satın alma süreçlerinde uzman kadro desteği sağlanıyor. İthal işlemlerde akreditif, gümrük gibi tüm süreçler tarafımızca yönetiliyor” diyor. Üçüncü olarak ise nakit akışı avantajı sağladığına değinen Düz, “Yatırımların nakit akışına uygun taksitle ve uzun vade ile finansmanı sağlanıyor. Projenin gelir döviz cinsi ve proje nakit döngüsüne göre esnek geri ödeme planı oluşturulabiliyor” diyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.