Ares Logistics, Fas ve Tunus’a taşıma hacmini artıracak

Ares Logistics, Türkiye ile Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleri arasında, düzenli seferlerle parsiyel ve komple yük taşımacılığı gerçekleştiriyor.

Ares Logistics, Fas ve Tunus’a taşıma hacmini artıracak
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Mart 2021 Cuma 23:48

Kara yolu taşımacılığının yanı sıra intermodal, multimodal ve proje taşımacılığı alanlarında da çözümler sunan şirket, pandemiye rağmen yüzde 10’un üzerinde büyüme sağladı.

  

Ares Logistics, tüm lojistik ihtiyaçları tek elden, uygun maliyet ve kalitede sunuyor. Dijital altyapısı, geniş filosu, alanında uzman çalışanları, yurt içi ve yurt dışındaki güçlü bağlantıları, acenteleri ile öne çıkıyor. Lojistik organizasyonunun tüm aşamalarında etkili bir şekilde rol aldıklarını dile getiren Ares Logistics CEO’su Engin Kırcı, müşterilerle her şartta iletişimde kaldıklarını, onların olası her türlü probleminde anında çözüm ürettiklerini aktarıyor. Kırcı, “Ares Logistics olarak temel hedefimiz, uluslararası ticaret yapan ihracat ve ithalatçılarımızın ihtiyaçlarına yönelik taşıma çözümlerini en uygun koşul ve maliyetlerde sunabilmek. Bu kapsamda Türkiye ile Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleri arasında, düzenli seferlerle parsiyel ve komple yük taşımacılığı gerçekleştiriyoruz. Kara yolu taşımacılığımızın yanı sıra intermodal, multimodal ve proje taşımacılığı alanlarında da çözümler sunuyoruz” diyor.

Yüzde 10’un üzerinde büyüme sağladı

2020 yılında pandeminin etkisiyle uluslararası ticaretin yavaşlamasının lojistik sektörüne de direkt olarak etki ettiğini belirten Kırcı; Ares Logistics olarak, pandeminin ilk döneminde kara yolu taşımalarında yaşanan aksamalar karşısında hızlı aksiyonlar alarak taşımalarını multimodal taşımalara yönlendirdiklerini aktarıyor. Bu sayede teslimatları gecikmeden, doğru zamanlarda hedefe ulaştırabildiklerini ifade eden Kırcı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Sahada ve ofislerde çalışanlarımız, araç ve ekipmanlarımız için gerekli hijyen koşullarını sürekli olarak sağladık, sağlamaya devam ediyoruz. Ekonomik anlamda doğru zamanda doğru taşıma modellerini kullanabilmemiz sayesinde, pandemiye rağmen yüzde 10’un üzerinde bir büyüme yakaladık.”

İhracatta artış bekleniyor

Kırcı, şirket olarak tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve yatırım planlamalarını buna göre yaptıklarını belirtiyor. Covid-19 salgını sürecinde, ihracatçının Avrupa’ya alternatif pazar arayışının hız kazandığını söyleyen Kırcı, “Türkiye’den Kuzey Afrika ülkelerine gerçekleşen ihracatın artacağını göz önünde bulundurarak, Fas ve Tunus’a taşıma hacmimizi artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. 2021 yılında tüm dünyada aşılama oranlarının iyi bir seviyeye gelmesiyle birlikte pandemi etkilerinin önemli ölçüde azalacağını umuyoruz. Bununla birlikte sektörel anlamda toparlanma ve uluslararası ticarette daha iyimser bir havanın olacağını öngörüyoruz” ifadelerinde bulunuyor.

UTİKAD’da hedefler

Geçmişten Geleceğe UTİKAD ekibi olarak, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği’nin (UTİKAD), Mart ayında yapılması beklenen 38. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yönetime aday olduklarını aktaran Kırcı; temel hedeflerinin bugüne kadar yapılanların kıymetini ve değerini göz önünde bulundurarak gelecekte UTİKAD ve lojistik sektörünü daha yükseklere çıkarmak olduğu ifade ediyor. Bu kapsamda, sektörün tüm paydaşlarını ilgilendiren ve belirli bir sürece yaydıkları bir dizi hedeflerinin olduğunu dile getiren Kırcı, şu bilgileri paylaşıyor: “Derneğimizin üye profili incelendiğinde 81 ilimizin 17’sinde üyemiz olduğu görülüyor. Samsun, Trabzon, Kars başta olmak üzere üyemiz olan il sayısını artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca bugün için sadece İzmir ve Mersin’de toplam iki olan temsilcilik sayımızı, Kocaeli, Ankara, Bursa ile beşe çıkarmak istiyoruz. Lise ve üniversitelerde lojistik eğitimini yaygınlaştırmak adına çalışmalar yürüteceğiz. Lojistik sektörüne kalifiye çalışan yetiştirebilmek adına üniversiteler ile iş birliği içinde olacağız. Bunun yanında UTİKAD Akademi’yi kurarak belirli eğitimlerin düzenlenmesini sağlayacağız. Lojistik programlarında eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs ve staj imkanı sunmayı da amaçlıyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.