Entegre Proje Yönetim'den İnşaat Projelerine Dijital Çözümler

Entegre Proje Yönetim, inşaat projelerinin tüm aşamaları için kapsamlı danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Entegre Proje Yönetim'den İnşaat Projelerine Dijital Çözümler
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Eylül 2019 Çarşamba 15:38

Dijital raporlama çözümleri ile şirket, proje süreçlerinde verilerinin anlık olarak raporlanmasını ve istenilen bilgilere online olarak ulaşılabilmesini sağlıyor.

Yatırımcı firmalara, inşaat ve yatırım projelerinde proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri veren Entegre Proje Yönetim; inşaatın bütçe, zaman ve kalite anlamında yatırımcının istekleri ve hedefleri doğrultusunda ilerlemesini sağlıyor. Şirket, genel proje yönetiminin yanı sıra bütçe ve maliyet danışmanlığı, uyuşmazlık danışmanlığı, kalite ve raporlama sistemlerinin kurulması, yeşil bina danışmanlığı ve teknik değerlendirme çalışmaları hizmetleri de sunuyor. Entegre Proje Yönetim Genel Müdürü Kemal Okumuş, inşaat projelerinde yatırımcının isteğinin, projenin durumu hakkında bilgilendirilmek ve doğru bilgiye kolaylıkla erişebilmek olduğunu dile getiriyor. Okumuş, Entegre Proje Yönetim olarak, dijital raporlama çözümleri ile proje verilerinin anlık olarak raporlanmasını ve istenilen bilgilere online olarak ulaşılabilmesini sağladıklarını belirtiyor.

Bilgileri Dijital Ortamda Sunuyor

Okumuş, iş zekâsı programlarını kullanarak, sahada gerçekleşen faaliyetler, uygunsuzluk raporları, proje ilerleme yüzdesi, ödeme bilgileri gibi bilgileri eş zamanlı olarak dijital ortamda sunduklarını kaydediyor. Mevcutta yönettikleri projelerin neredeyse tamamında bu sisteme geçtiklerini aktaran genel müdür, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ayrıca, toplanan bilgilerin kayıt altına alınması ve proje dokümanlarının arşivlenmesi gelecek projelerde önemli bir bilgi kaynağı oluşturuyor, süreçlerin daha hızlı ilerlemesini sağlıyor. Bu anlamda, doküman yönetim sistemimiz ile projede oluşan tüm dokümantasyonu arşivleyerek yatırımcının kullanımına açıyoruz.”

Teknik Değerlendirme ve Uyuşmazlık Danışmanlığı

Proje paydaşları arasında oluşan sorunlar ve anlaşmazlıklar sebebiyle inşaat projelerinin yavaşlama, hatta durma noktasına gelebildiğine dikkat çeken Okumuş, “İşveren veya yatırımcının inşaat projelerinde yaşadığı bu anlaşmazlık sorunlarının giderilmesi için de Entegre Proje Yönetim olarak, teknik değerlendirme ve uyuşmazlık danışmanlığı hizmetleri sağlıyoruz. Bu kapsamda, ilk olarak projedeki mevcut durum tespit ediliyor, tespitler sonucunda teknik değerlendirme çalışması yürütülerek işverene raporlanıyor” diyor. Okumuş, yaşanan sorunların tekrarlanmaması adına, yeni yol haritası çizilerek işveren için gelecekte alınabilecek önlemlerin belirlendiğini belirtiyor.

Projenin Tüm Aşamalarında Destek Alınmalı

Yatırımcının, inşaat projelerinin tüm aşamalarında destek hizmetleri ve çözümlerine ihtiyaç duyduğunu söyleyen Okumuş; yatırım fikrinin oluşması akabinde bu ihtiyaca cevap vermenin, inşaat projelerinin optimum süre, maliyet ve kalitede bitirilmesi için kritik bir öneme sahip olduğunu vurguluyor. Okumuş, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Projelerin tasarım evresinde yapılan bütçe danışmanlığı büyük önem taşır. Danışman, tasarım sırasında projenin onaylanmış ve hedeflenen bütçe sınırları içerisinde kalmasını sağlayarak, öngörülmeyen maliyet ve işlerin ortaya çıkmasına engel olur. Sonraki süreçlerde ise etkin bir maliyet yönetimi ile yapılan harcamaların ve satın almaların belirlenen bütçe içerisinde kalması hedeflenir.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.