Firmanızı Geleceğe Taşımak İçin Stratejik Yol Haritaları Oluşturuyoruz

Şirket yönetimlerinde hızlı, etkili ve güvenilir çözümler sunan Etkili Koçluk Danışmanlık ve Eğitim Hiz. AŞ. Yönetim kurulu başkanı Hülya Maç, çalışma süreçlerini anlatarak, sorularımızı yanıtladı.

Firmanızı Geleceğe Taşımak İçin Stratejik Yol Haritaları Oluşturuyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Kasım 2023 Pazar 13:58

Danışmanlık sektörü, iş dünyasında nasıl bir rol oynuyor ve şirketlerin başarısı üzerindeki etkisi nedir?

İş hayatı içerisine baktığınızda hızlı bir değişime kolayca adapte olmak ve çeviklik kazanmak firmalar için stratejik bir öneme sahip. Bu yönüyle baktığımızda kendini yeni dünyaya adapte etmeye çalışan her firmanın kurumsal anlamda tüm süreçlerini destekleyecek bir Danışmanlık hizmeti alması zorunlu hale geldi.Özellikle Türk çalışma hayatında firmaların büyük çoğunluğunun KOBİ ve Aile Şirketi olduğunu düşündüğümüzde bu ihtiyaç giderek de artacak. Burada önemli olan öncelikleri ve ihtiyaçları doğru yöntemlerle tespit eden, bu süreci doğru ve güncel uygulamalarla yönetip tasarlayacak firmalarla çalışmaktır. Danışmanlık hizmeti almak, firmayı maliyetlerin azaltılması, kaliteli personel istihdamı ve aidiyet, kaliteli ürün, teknolojik değişimlere uyum, yeni müşteri kazanma ve kurumsal itibarı güçlendirme gibi pek çok alanlarda destekleyerek fayda yaratacaktır.

Sektörünüzde hangi alanlarda danışmanlık hizmeti sunuyorsunuz ve müşterilerinize ne gibi çözüm önerilerinde bulunuyorsunuz?

Etkili A.Ş., KOBİ’ler başta olmak üzere her türlü firmanın ihtiyacına yönelik olarak, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Kurumsal Danışmanlık ve Yönetim Danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Hizmetimiz kapsamında, A’dan Z’ye bir firmanın tüm süreçleri konusunda geliştirdiğimiz başarılı yöntemlerle firmayı geleceğe taşımaya yönelik stratejik yol haritalarını çizmekteyiz. Çözüm önerilerimiz tamamen firmaların ihtiyaçlarına yönelik olup; personel, organizasyon süreçleri, kurumsal tasarruf ve geleceğe yönelik stratejik yol haritası belirleme gibi sonuç odaklı çok sayıda etkili önerilerden oluşmaktadır. Kısacası biz verdiğimiz kaliteli ve farkındalıklı hizmetlerimizle kurumların yol arkadaşı olmaktayız.

Danışmanlık hizmetleri, şirketlerin büyümesine ve rekabetçiliğe nasıl katkı sağlıyor?

Bir firma için danışmanlık almak demek şirketin hedeflerini çağa uygun gerekliliklerle yeniden tasarlamasını ve belirlenen bu hedeflere başarıyla ulaşmasını sağlar. Doğru bir kurumdan alınan danışmanlık hizmeti; İşe alım, yetenek yönetimi, kurumsal sadakat, işveren markası,eğitim, kariyer yönetimi, süreç yönetimi, müşteri memnuniyeti, maliyet fayda stratejileri ve diğer birçok alanda büyüme ve rekabet avantajı sağlanmış olur.Firmamız eğitimli ve yetişmiş kadrosuyla tüm firmalar için bu katkıları sağlamaktadır.

Dijital dönüşüm danışmanlık sektöründe nasıl bir etki yaratıyor ve şirketlerin bu alandaki ihtiyaçları nelerdir?

Dijital dönüşüm bugün her seviyedeki kurumun gündeminde. Çağın gerekleri nedeniyle her kurum bu sürece adapte olmak ve bu süreci doğru yönetmek durumunda.Bu nedenle kurumların ilgili sürece hazırlığında danışmanlık sektörü hızla büyüme başladı. Özellikle Dijital Dönüşüm Danışmanlık hizmetleriyle ilgili de bir pazar ortaya çıktı ve bu Pazar hızla büyüyor.Kurumların yaptıkları işe ve bulundukları sektöre bağlı olarak dijital dönüşüm sürecinde farklı ihtiyaçları ve beklentileri olabilir. Ancak genel olarak veri analizleri, e-ticaret, sosyal medya ve firma süreçlerinin dijitalleşmesi konularında büyük oranda ihtiyaç duyulduğu görülmektedir.

Danışmanlık sektörünün gelecekteki trendleri nelerdir ve sektörü nasıl etkileyebilir?

Günümüz mevcut koşulları ve gelecek trendleri gösteriyor ki Danışmanlık sektörü hızlı bir şekilde büyümeye ve var olmaya devam edecek. Kurumların talepleri, iş yapış biçimleri ve ihtiyaçları değişecek. Tüm bunlarla doğru orantılı olarak değişik konularda da danışmanlık hizmetleri alınmaya başlanacak. Dijital dönüşüm süreçleri danışmanlıkta ciddi bir yere gelecek. İK alanında danışmanlık hizmetlerinin önemi artarak devam edecek. Özellikle KOBİ’lere yönelik olarak dönüşüm odaklı danışmanlık hizmetleri artmaya başlayacak. Gelecekte bu yönde özelikle KOBİ’lerin gelişimine yönelik istihdam, danışmanlık ve eğitim teşvikleri gündeme gelebilir diye düşünüyorum

Eklemek istedikleriniz var mı?

Öncelikle bu röportaj için çok teşekkür ederim. ETKİLİ A.Ş. kurulduğu günden beri çok değerli markalarla çok güzel işlere imza attı. Profesyonel ekibimiz güncel ve özel projeler her daim üretmeye ve yeni projelere imza atmaya devam ediyor.Danışmanlık hizmetlerimiz dışında firmaların çözüm ortağı olarak Personel Seçme Yerleştirme, Bordrolama, Teşvikler, Kurumsal ve bireysel koçluk, Kişilik ve Yetenek Testleri,İç Müşteri Anketleri, Kurumsal Analizler ve Süreç Yönetimi gibi konularda da firmalara hizmet vermektedir.Tüm hizmetlerimiz güncel, müşteriye özel ve sonuç odaklıdır. Bizimle işbirliği yapmak isteyen, tüm firmalara, ihtiyaçları doğrultusunda en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.