İZİBİZ, İYS’ye odaklanacak

Farklı sektörlere yönelik kapsamlı e-Dönüşüm çözümleri sunan İZİBİZ, İYS çözümleri kapsamında ise geçen yıl hayata geçirdiği İZİMSG markasıyla hizmet veriyor.

İZİBİZ, İYS’ye odaklanacak
kobiaktuel
kobiaktuel
03 Şubat 2021 Çarşamba 23:30

Şirketin bu yılki öncelikli hedefleri arasında, İYS’ye yönelik atılımlar yaparak, yer aldığı pazarlardaki payını arttırmak var.

Dijital dönüşüme yönelik İZİBİZ ve İleti Yönetim Sistemi (İYS) çözümleri kapsamında İzimsg markaları ile faaliyet gösteren İZİBİZ; bu bağlamda Maliye Bakanlığı nezdindeki fatura ve makbuz gibi resmi evrakların elektronik ortamda üretilmesi, muhataba iletilmesi, saklanması ve raporlanması hizmetleri ile Ticaret Bakanlığı nezdindeki İYS uygulaması üzerinden telefon, mail adreslerinin firmaların bildirimlerine açılıp, kapatılması, spam bildirim ve aramaların önüne geçilmesi gibi birçok katma değerli servisler sunuyor. Firmanın sunduğu tüm yazılımların sektör bağımsız olup tüm sektörler için geçerli olduğunu belirten İZİBİZ COO’su Hüseyin Şimşek; özellikle e-belgelerin yoğun kullanıldığı, turizm ve otelcilik, sağlık, perakende sektörleri başta olmak üzere farklı sektörlerde kullanıldığını dile getiriyor.

Dijital çözümlere talep arttı

Sundukları dijital çözümlerin temel olarak iki fayda sağladığını ifade eden Şimşek, “Bu faydalardan birincisi firma ve devlet bütçesine, ikincisi ise doğaya yöneliktir. Firma ve devlet bütçesine başlıca sunulan avantajlar; maddi tasarruflar, kırtasiyenin sıfırlanması, proses yalınlığı, hız, kolay erişim, vergisel hesaplama kolaylıkları gibi konulardır. Doğa açısından ise kırtasiye ihtiyacının ortadan kalkması ile ağaç ve ormanların korunması, belgelerin normal sevkiyat ve kargo yerine elektronik ortamda sevk edilmesi ile karbon azalımı ve doğal kaynakların daha az tüketilmesi gibi direkt faydaları vardır” diyor. Pandemi sürecinde, özellikle temastan ve karşılıklı bir araya gelmekten kaçınılmasıyla, dijital çözümlerin zarf, belge, kargo trafiğini ortadan kaldırmasından dolayı bu servislere ilginin daha da arttığını kaydeden Şimşek, bu artışla birlikte sundukları servislere yeni özellikler de eklediklerini aktarıyor.

Müşteri sayısı 15 bini geçti

Şirket olarak, 2020 yılını başarıyla tamamladığını söyleyen Şimşek, geçen yılın başındaki müşteri sayısını yıl sonuna geldiğimizde yüksek bir oranda artırarak 15 binin üzerine taşıdıklarını belirtiyor. Ayrıca 2020 yılı içerisinde İleti Yönetim Sistemi konusunda İZİMSG markasını hızlıca tamamlayarak ve servisler ekleyerek müşterilerin beğenisine sundukları bilgisini veren Şimşek, sözlerine şöyle devam ediyor: “Süreç içinde milyonları aşan mail adresi ve telefon numarası, müşterilerimizin güveni ile Ticaret Bakanlığı platformlarına izinli adres olarak kayıt edildi. 2021 yılı için hem dijital dönüşüm pazarında yüksek bir oranda büyüme hem de İleti Yönetim Sistemi servisleri tarafında ciddi atılımlar gerçekleştirerek kalıcı bir aktör olarak yer aldığımız pazarlarımızdaki payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.”

Yerli yazılımlar öne çıkacak

Sektörle ilgili değerlendirmede bulunan Şimşek, bu yıl özellikle Bilgi Güvenliği başlığının önce çıkması ile birlikte İYS servisleri konusunda bir farkındalık oluşmasını ve bu yönde servislerin öne çıkmasını beklediklerini açıklıyor. İZİBİZ’in de yer aldığı yerli ve milli yazılımlar alanının daha çok öne çıkacağını ve yerel saklama çözümlerinin daha fazla rağbet göreceğini vurgulayan Şimşek, bu hususların İZİBİZ’in pazar payına olumlu katkı sunacağını düşünüyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.