QNB Finansfaktoring, Direkt Satış ekibini Türkiye geneline yayacak

Yapay zekâ destekli dijital süreçler, skoring sistemi ve analitik modellemelerle altyapısını geliştirmeyi sürdüren QNB Finansfaktoring, dijitalleşme yatırımlarını sürdürüyor.

QNB Finansfaktoring, Direkt Satış ekibini Türkiye geneline yayacak
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Temmuz 2021 Pazartesi 12:57

KOBİ’lerin nakit akışlarının desteklenmesi için çözümler sağlayan şirket, 2021 yılı başında kurduğu ve İstanbul’da faaliyet gösteren KOBİ’lere yönelik hizmet sunan Direkt Satış ekibini Türkiye geneline yaymak üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

QNB Finansfaktoring, Türkiye’deki tüm sektörlerde, her ölçekten firmaya ticaretin finansmanını kolaylaştırmak, nakit akışını düzenlemek ve işletme sermayesine destek olmak gayesiyle faktoring ürünleri sunuyor. KOBİ’lerin nakit dengelerinin kurulması ve ticaretlerinin aksamadan devamı, ekonominin çarklarının dönmesi ve kalkınması anlamında kritik öneme sahip olduğunu ifade eden QNB Finansfaktoring Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Ali Ekmekçi, “KOBİ’ler, dijital uygulamalarımız ve şubelerimiz aracılığıyla aldığımız talepleri aynı gün içerisinde nakde çevirdiğimiz için zamandan tasarruf ederek ticaretleri aksamadan nakit ihtiyacını gidermiş oluyorlar. Zaman zaman yaptığımız kampanyalarla küçük ölçekli firmalara fiyat avantajı sağlayarak daha ucuza finansman bulma imkanı da sunuyoruz” diyor. 2021 yılı başında kurdukları Direkt Satış ekibinin, hızlı müşteri ziyaretleri yaptığını ve müşteriden evrak teminini iş yerinde sağlayarak nakit ihtiyacını giderdiğini açıklayan Ekmekçi, sözlerini şöyle sürdürüyor: “İstanbul’da faaliyet gösteren KOBİ’lere yönelik olarak sunduğumuz bu hizmetimiz ile iş yerlerinden ayrılmadan, şubeye gitmeden, aynı gün içerisinde çeklerini nakde çevirebilme imkanı yaratıyoruz. Bu hizmetimizi Türkiye geneline yaymak üzerine çalışmalarımız devam ediyor.”

Yeni ürünleri kullanıma açacak

2020 yılını 2,1 milyar TL faktoring alacağı, 6 milyar TL’nin üzerinde bir işlem hacmi ve 231 milyon TL faktoring geliri ile kapattıkları bilgilerini veren Ekmekçi; 2021 yılı ilk çeyrek sonuçlarına göre geçen yılın aynı dönemine kıyasla şirketin canlı faktoring hacminin yüzde 65 büyüme ile 2,4 milyar TL’ye, işlem hacminin ise yüzde 69 büyüme ile 2,1 milyar TL’ye ulaştığını aktarıyor ve ekliyor: “Aktif büyüklüğümüz 2,6 milyar TL’ye, aktif müşteri adedimiz 4 bine yaklaştı. 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre canlı faktoring alacaklarında pazar payımız yüzde 5,7‘ye yükseldi.” Bu yıl, dijital dönüşümü tamamlamak üzere çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Ekmekçi, “Yapay zekâ ve makine öğrenmesi teknolojilerinden maksimum fayda sağlayarak, tasarladığımız yeni ürünleri müşterilerimizin kullanımına açmayı ve etkin kullanımını sağlamayı hedefliyoruz. 2021 yılı içinde yüzde 35 büyüme hedefliyoruz. Ürün ve servislerimizi özellikle KOBİ segmentinde daha fazla firmayla tanıştırarak yeni müşterilerle tabana yayılmayı amaçlıyoruz. Dijital kanallarımızın da etkin kullanımıyla müşteri adedimizde yüzde 50 artış bekliyoruz.”

Finansmana artık daha kolay

Özellikle pandeminin etkisiyle dijitalleşmenin artık herkes için olmazsa olmaz bir olgu hâline geldiğini belirten Ekmekçi, QNB Finansfaktoring olarak hem çalışanları hem de teknolojik altyapıları ile her geçen gün kurumsal esnekliği artırdıklarını dile getiriyor. Ekmekçi, “Yapay zekâ destekli dijital süreçler, skoring sistemi ve analitik modellemelerle altyapımızı önemli derecede geliştirme sürecine girdik. Müşterilerimizin dijital dünyanın yarattığı imkanlardan daha fazla yararlanmaları için bu alana yatırımlarımızı sürekli olarak artırıyoruz. 2019 yılında tüm sistem altyapımızı değiştirip uçtan uca otomasyon sağlayarak mobil ve web uygulamamızı hayata geçirdik. Müşterilerimiz, cepten, tabletten veya WEB sitemizden işlem başvurusu yapabiliyorlar. Değerlendirmelerimizi yapıp müşteriye dönüşümüz 30 dakikayı geçmiyor” diyor.

QNB eFinans ile iş birliği

Bunların yanı sıra yenilikçi dijitalleşme çalışmalarından bir diğerinin QNB Finansbank’ın bir diğer iştiraki QNB eFinans ile iş birliği olduğunu açıklayan Ekmekçi, e-Fatura’nın gittikçe daha fazla firma tarafından kullanıldığını belirtiyor. Bu durumu KOBİ’lerin yanında olmak için iyi bir fırsat olarak gördüklerini ifade eden Ekmekçi, sözlerini şöyle tamamlıyor: “QNB Finansbank’ın Dijital Köprü platformunda da kısa bir süre içerisinde yer alacağız. Platformu kullanan müşteriler veya müşterimiz olmayan tüm firmalar tek tıkla başvurularını yapabilecekler.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.