Ray Sigorta yüzde 37 büyüdü

Çalışan ve müşteri memnuniyetini artıran ve bunun yanında son dört yıllık prim üretiminde rekor bir büyüme sağlayan Ray Sigorta, 2020 yılını yüzde 37’lik bir büyümeyle tamamladı.

Ray Sigorta yüzde 37 büyüdü
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Şubat 2021 Perşembe 00:33

En güçlü satış kanalı olan acente ağını daha da genişleten şirket, 2020 yılında dört kritik alanda önemli başarılara imza attı.  

Hayattaki gelişmeler, toplumu ve iş yapış süreçlerini derinden etkilerken, değişime ve yeniliklere uyum sağlama refleksleri yüksek olan kurumlar zor dönemlerde de başarıyı yakalıyorlar. Ray Sigorta’nın 2020 sonunda elde ettiği sonuçlar da bunun bir göstergesi. Bu dönemde acente ağına 263 yeni acente ekleyerek, pandemi döneminde de paydaşları için iş hayatının devam etmesini sağlayan Ray Sigorta, üretimini de yüzde 37’lik rekor bir büyümeyle 1 milyar 699 milyon liranın üzerine taşıdı. Üretimdeki büyümeyi mükemmel portföy yapısını koruyarak başaran Ray Sigorta’nın, 2020 yılı sonunda, toplam üretim içerisindeki oto dışı payı yüzde 56 olarak gerçekleşirken, trafik branşının toplam portföy içerisindeki payı ise yüzde 26’ya geriledi. Şirket, büyümeyle beraber müşteri ve çalışan memnuniyeti skorlarını da önemli oranda artırarak dört kritik alanda dört başarıya imza atmış oldu.

Acente sayısı yüzde 11 arttı

Uygulamaya koydukları doğru strateji ve değer odaklı çalışmanın sonuçlarını aldıklarını ifade eden Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Şirket olarak verdiğimiz doğru kararların pozitif yansımalarını gördüğümüz bir yılı geride bırakıyoruz. Çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza yaptığımız yatırımlar ve karşılıklı güvene bağlı kurulan ilişkilerin her zaman müşteri tarafında da karşılığı olduğunu görüyoruz. Beraber inşa ettiğimiz sağlam bağlar, performansımızı da daha ileriye taşıyarak başarıyı getiriyor” diyor. Dağıtım kanalı tarafında büyük bir atılım yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, “Son bir yıl içinde 263 acentelik başvurusunu kabul ederek, acente sayımızı bin 442’ye çıkardık” ifadelerini kullanıyor.

2020 büyüme rakamları 2021’in habercisi

2020 yılını yüzde 37’lik bir büyümeyle tamamladıklarını açıklayan Erdoğan, “Üretim açısından bakıldığında 1 milyar 699 milyon 439 bin 187 liralık üretim ile ilk 20’de en hızlı büyüyen şirketler arasında yer alıyoruz. Bu üretimi destekleyen en güçlü faktör yeni acente yapımız ve çalışanlarımızın mutluluğu” diye konuşuyor. Üretimlerinin yüzde 54’lük kısmının acenteler tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Erdoğan, 2020 yılında yeni açılan acenteler ile dağıtım yetkinliklerini pekiştirdiklerini ve açılışı yapılan acentelerin toplam büyüme rakamlarına çok önemli katkı sağladığını kaydediyor. Erdoğan, 2020’deki büyümenin 2021’deki büyümenin bir habercisi olduğunu da sözlerine ekliyor.

Çalışan ve müşteri memnuniyeti arttı

Erdoğan’ın aktardığı bilgilere göre; iş planlarının merkezine müşteriyi ve çalışanı koyan Ray Sigorta, bu alanda uluslararası ve yerel organizasyonlardan aldığı sertifikasyonlar ile 2020 yılına damga vurdu. Uluslararası Great Place To Work Recognition Programı’nı tamamlamasının ardından Great Place To Work tarafından 250-500 Çalışan Sayısı Kategorisi’nde verilen En İyi İşveren listesinde yer alan Ray Sigorta; Şikayetvar’ın müşteri deneyim endeksini ölçümleyen ülke genelindeki araştırmasına göre, hayat dışı sigortacılık kategorisinde ilk 3 sırada yer alarak Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülü’nü aldı. Çalışan ve müşteri memnuniyetini artırmanın büyümeyi sağlayan en önemli faktörlerden ikisi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Çalışanlarınızı bu hedeflere inandırdığınızda ve onlara çalışmaktan mutlu oldukları bir ortam yarattığınızda, iş ortaklarınızı bu vizyonun bir parçası hâline getirdiğinizde, müşterilerinize en iyi deneyimi sunduğunuzda, rekor büyüme zaten kaçınılmaz olarak gelir. Mutlu çalışan ve mutlu müşteri istikrarlı büyüme demektir” diyerek sözlerini noktalıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.