Satıcı kanalı portföyünü yüzde 40’lara çıkarmayı hedefliyor

Fonlama altyapısının çeşitliliği sayesinde farklı finansman imkanları sunan Yapı Kredi Leasing, web sitesini ve mobil aplikasyonunu tüm paydaşların bir araya gelebildiği dijital bir iş platformu olarak tasarladı.

Satıcı kanalı portföyünü yüzde 40’lara çıkarmayı hedefliyor
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Nisan 2021 Pazar 20:05

Enerji sektörüne de finansman sağlayan şirket, sürdürülebilir ve yeşil enerji konularına odaklanmayı sürdürüyor.

Ülke genelindeki yaygın bölge ağı, web ve mobil altyapısı, sahada aktif rol alan ekibi sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını ilk elden öğrenerek kendilerine uygun çözümler üreten Yapı Kredi Leasing, ayrıca müşterilerine fonlama altyapısının çeşitliliği ve zenginliği sayesinde farklı finansman imkanları da sunabiliyor. İşlem adetlerinin dağılımında ağırlığı çeşitli nitelikte makine ve ekipmanların oluşturduğunu ifade eden Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, “Farklı sektörlerden üreticilerle, distribütörlerle geliştirdiğimiz iş birlikleri ve kampanyalar sayesinde hizmetlerimizi daha geniş bir müşteri tabanına ulaştırabiliyoruz. Bunlara ek olarak, Türkiye’nin en iyi gümrük ve vergi müşavirleri, hukuk büroları ile de iş birliğimiz bulunuyor. Bu sayede müşterilerimize danışmanlık ve komple çözümler sunuyoruz” diyor.

Yeni bir dijital platform geliştirdi

Yapı Kredi Leasing’in web sitesini ve mobil aplikasyonunu tüm paydaşların bir araya gelebildiği dijital bir iş platformu olarak tasarladıklarını dile getiren Torun, bu sayede Türkiye geneline ulaşarak, tüm şirketlere hizmet verme fırsatı bulduklarını aktarıyor. Torun, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Canlı ihale ortamı yarattığımız ikinci el varlık satış platformumuz sayesinde, hem mobil aplikasyonumuz hem de web sitemiz yurt dışından da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ayrıca iş birliği geliştirdiğimiz satıcılar odaklı yeni bir dijital platformumuz da bulunuyor. Bu platform aracılığıyla satıcılar, Yapı Kredi Leasing ile gerçekleştirdikleri tüm işlemleri takip edebiliyor ve müşterilerini satış ekiplerine yönlendirebiliyorlar. Binlerce farklı satıcıdan makine ve ekipman alımı gerçekleştiriyoruz. Tamamını dijital ortama taşıyarak sektörümüze dahil edeceğimiz yeni gelişimimiz ile önümüzdeki üç yılda, yüzde 20 olan satıcı kanalı portföyümüzü yüzde 40’lara çıkarmayı hedefliyoruz.”

Orta ve uzun vadede sabit faizli finansman

Yapı Kredi Leasing olarak, orta ve uzun vadede sabit faizli finansman sunduklarını belirten Torun, “Lease konusu ürünlerin birçoğunun teminat değerliliği taşıması ve tüm masrafları kiralara yaygın ödeme imkanı KOBİ’lere büyük fayda sağlıyor. Özellikle anahtar teslim ithal işlemlerde müşteriler; sigorta, nakliye, gümrük, teşvik gibi hiçbir operasyonel prosedürle uğraşmadan makine veya ekipman edinebiliyorlar” ifadelerinde bulunuyor. Enerji sektörüne ilk günden beri finansman sağlayan bir şirket olarak, sürdürülebilir ve yeşil enerji konularına odaklanmayı sürdürerek, dünyaya bu alanda da katkı sunmayı önemsediklerini aktaran Torun, “Yenilenebilir enerji konusundaki tecrübemize paralel olarak yıllar içinde uzmanlığımız arttı. Bu alanda 500 MW’ye yakın portföyümüzle yenilenebilir enerji finansmanına güçlü bir destek verdik. Bu alandaki işleri finanse etme konusunda yüksek bir motivasyona sahibiz. Yeni iş birlikleri ve ödeme seçenekleri üzerinde çalışarak bu alandaki öncü konumumuzu önümüzdeki dönemde de devam ettirmek istiyoruz” diyor.

Yeşil enerjiye ulaşma kolaylığı

Torun, yakın zaman önce yeşil enerjiye verdikleri desteğe bir yenisini daha ekleyerek, Arçelik ile Solar Enerji Sistemleri çalışması ile sektörde bir ilke imza attıklarını söylüyor. Doğa dostu çatı üstü güneş enerjisi sistemine geçmek isteyen herkesi Arçelik’in yaygın bayi ağı ile birlikte anahtar teslim bir şekilde yeşil enerjiyle buluşturduklarını açıklayan Torun, “Bu kapsamda çatı üstü güneş enerji sistemlerini, kredi kartına 18 aya varan taksitlerle satın alma imkanı sunuyoruz. Oluşturduğumuz finansman modeliyle her türlü yapıda hiçbir prosedüre gerek kalmadan, oluşturulan 8 paketten, müşterilerimiz kendileri için en uygun olanı seçerek yeşil enerjiye çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.