Şirketlere Doğan Bulut portalı üzerinden işlem kolaylığı

Farklı büyüklükteki çok sayıda işletmeye kapsamlı çözümler sağlayan Doğan E-Dönüşüm; hızlı, konforlu ve güvenilir hizmetler sunuyor.

Şirketlere Doğan Bulut portalı üzerinden işlem kolaylığı
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Kasım 2020 Cumartesi 17:42

Şirket, müşterilerinin tüm fatura hareketlerini, kullandıkları ERP Programıyla uçtan uca entegre olacak şekilde veya ERP Programına gerek duymadan Doğan Bulut Portalı üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmelerine imkan sağlıyor.

Doğan E-Dönüşüm; e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-SMM, e-MM ve e-Defter uygulamalarıyla en yeni iletişim ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak e-Dönüşüm alanında hızlı, konforlu ve güvenilir hizmetler sunuyor. En büyük ticari işletmelerden en küçük işletmelere kadar kapsamlı çözümler sağladıklarını belirten Doğan E-Dönüşüm Genel Koordinatörü Engin Uçar; 7 bine yakın müşteri sayısı, yaygın bayi ağı ve güçlü altyapıları ile sektöre farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedeflediklerini dile getiriyor. Müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten ve e-Dönüşüm uygulamalarıyla kağıt, baskı, posta ve arşivleme gibi maliyetleri tamamen ortadan kaldırdıklarını ifade eden Uçar, gereksiz iş yükünü azaltıp verimliliği arttırarak, firmaların ticaretine gözle görülür oranda hız kazandırdıklarını söylüyor. Uçar, dijital dönüşümle anlık ve otomatik veri kaydı ile hata oranını minimize ederek eski evraklara saniyeler içinde ulaşılabilmesini sağladıklarını kaydediyor.

Yüzde 75’e varan tasarruf imkânı

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi rakamlarına göre Ekim 2020 itibariyle e-fatura uygulamasına dahil olan kullanıcı sayısının 306 bin 926 olduğunu aktaran Uçar, “GİB tarafından hayatımıza getirilen teknolojik yenilikler en başta güvenli, hızlı ve düşük maliyetli bir dünyaya adım atmamızı sağlıyor. Doğan E-Dönüşüm’ün hizmet verdiği çözümleri tercih ettiğinizde yüzde 75’e yakın oranda güvenlik, saklama ve kargo gibi masraflardan tasarruf etmeniz mümkün” ifadelerinde bulunuyor. Uçar, yaklaşık 90 adet GİB onaylı entegratör firmanın bulunduğu ve ortalama 300 bin mükellefin olduğu e-fatura sektöründe Doğan E-Dönüşüm’ün en yüksek pazar payına sahip firmalar arasında yer aldığı bilgisini veriyor.

Entegrasyon süreci

Firmanın genel olarak tüm fatura hareketlerinin ve adetlerinin belirlenmesi sonrası Doğan E-Dönüşüm’ü tercih etmesiyle entegrasyon sürecinin başladığını anlatan Uçar, “GİB’e yapılan gerekli başvurular sonrası, herhangi bir yazılım veya donanım yatırımı yapmadan, fatura verilerinin güvenliğinin üst düzey olduğu sistemimize dahil olunur. Firmanın kullandığı ERP sistemiyle doğrudan entegre olacak Doğan E-Dönüşüm ile, aynı gün dijital olarak fatura kesip göndermeye ve almaya başlanabilir. Firma, hiçbir ERP programına gerek duymadan, tüm fatura hareketlerini doğrudan ve ücretsiz olarak sağladığımız Doğan Bulut portalı üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirebilir” diye açıklamada bulunuyor. Gönderilen ve alınan her faturanın aynı anda, Doğan E-Dönüşüm sistemleri tarafından güvenli bir şekilde saklandığını vurgulayan Uçar, portala ulaşılabilen her yerden fatura kesmeye ve faturalara ulaşmaya olanak sağlandığını belirtiyor.

Bayilik şartları

Bayilik başvurularının Doğan E-Dönüşüm’ün internet sitesi üzerinden ulaştırılması sonrasında, hızlıca ve kolaylıkla Doğan E-Dönüşüm ekosistemine dahil olunduğunu açıklayan Uçar, “Yüksek kârlılık oranlarıyla iş ortaklığı ağımıza dahil olan firmalar, Doğan Bulut portalımız üzerinden, kendi müşteri kayıtlarını açabilir, müşterilerinin satışlarını, hakedişlerini takip edebilirler. Destek süreçleriyle ilgili 7 gün 24 saat destek alabilirler. Prosedürlerle vakit harcamadan, kaliteli ve kesintisiz hizmeti müşterilerine ulaştırabilirler” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Güvenlik açıkları en aza indiriliyor

Dijitalleşmenin gelişmesi için GİB ve benzeri kurumlara her daim ihtiyaç olacağını söyleyen Uçar, GİB’in tebliği ile ilgili de değerlendirmede bulunuyor. GİB tebliğlerinin, dijitalleşme sürecinde her daim yol haritalarını şekillendiren adımlar olduğunu belirten Uçar, “GİB’in hâlihazırda hayatımızda olan e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-SMM, e-MM ve e-Defter gibi uygulamalarıyla verimliliğin arttığı, ayrıca eski dönemlerden beri var olan güvenlik açıklarının da en aza indirildiği görülüyor. Sektörümüz, mevcuttaki e-dönüşüm uygulamalarıyla ve taslak halindeki hayata geçirilmesi planlanan e-Gider Pusulası, e-Dekont, e-Stok, e-Döviz Alım/Satım gibi uygulamalarla büyüyerek, ülkemizin geleceğini şekillendirmede etkin rol oynayacaktır” diyor. Uçar, Doğan E-Dönüşüm olarak hizmet kalitesi ve kesintisiz desteği uygun fiyat avantajlarıyla sunmaya devam etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.