TRİO İK, SÜRDÜRÜLEBİLİR SİSTEMLERLE İK VE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ SUNUYOR

İnsan kaynaklarına yönelik, ihtiyaca özel stratejiler oluşturan Trio İK, bu stratejileri sürdürülebilir sistemler kurarak hayata geçiriyor. Ş

TRİO İK, SÜRDÜRÜLEBİLİR SİSTEMLERLE İK VE YÖNETİM DANIŞMANLIĞI HİZMETLERİ SUNUYOR
05 Eylül 2017 Salı 14:49

İnsan kaynaklarına yönelik, ihtiyaca özel stratejiler oluşturan Trio İK, bu stratejileri sürdürülebilir sistemler kurarak hayata geçiriyor. Şirket, süreç ve iş analizlerinden alt yapı ihtiyaçlarının oluşturulmasına kadar  kurumlara kapsamlı hizmetler veriyor.

Trio İnsan Kaynakları Danışmanlık; insan kaynaklarına yönelik stratejiler oluşturmak, bu stratejileri sürdürebilir sistemler kurarak hayata geçirmek ve bu doğrultuda uygulama desteği vermek amacıyla kurumlara çözümler sunuyor. Şirketin çalışma alanları; süreç ve iş analizlerini yapmak, görev tanımlarını oluşturmak ve yetkinlikleri tespit etmek, organizasyon yapısını gözden geçirmek ve yapısal tavsiyelerde bulunmak, performans yönetim sistemi kurmak, tanıma ve takdir süreçlerini tanımlamak ve altyapı ihtiyaçlarını belirleyerek gerekli yapısının kurulmasına destek olmak, eğitim ve gelişim süreçlerini tanımlayıp sistemi kurmak olarak gruplandırılıyor. Trio İnsan Kaynakları Danışmanlık’ın Kurucu Danışmanı Berna Büyükutku Borağan, KOBİ’lere yönelik hizmetleriyle ilgili olarak şunları söylüyor: “Özellikle insan kaynakları departmanı olmayan, mevcut personel ve idari işler bölümünü insan kaynakları departmanına dönüştürme ihtiyacı duyan, kurumsallaşma sürecine girmiş aile şirketleri ve KOBİ’lere hizmetlerimizi sunuyoruz. Destek verdiğimiz şirketi sahiplenerek, o şirketin insan kaynakları uzmanı olarak çalışıyoruz. Örneğin, çalışanlara atılan e-postanın dilinden verilen bayram erzakının içeriğine; çalışanlara yönelik yapılan sosyal etkinliklerin planlamasından iç iletişime kadar her konuda katkı veriyor, uzmanlığımızla destek oluyoruz.”

Artık İşe Alımlarda Yaratıcılık da Ölçülüyor

Teknolojinin hızlı gelişiminin online platformların hızlı gelişimini de beraberinde getirdiğini belirten Büyükutku Borağan, son dönemlerin en büyük gelişiminin şirketlerin sosyal medya hesapları üzerinden de adaylara ve hedef kitlesine ulaşabilmesi olduğunu dile getiriyor. Başvuru sürecinin ardından, işe alımların online test süreçleri ile desteklenir hale geldiğine dikkat çeken Büyükutku Borağan, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Özellikle yeni mezun işe alım süreçlerinde, yalnızca genel yetenek testi ve envanterler değil aynı zamanda adayların yaratıcılığını ölçen ve oyun olarak kurgulanmış süreçler eklendi. Bu süreçlerin ardından, işe alınan kişi veya mevcut çalışanın e-öğrenme ile desteklenen ‘blended learning’ modelleri akademi programlarını çok yönlü kılıyor. Sadece teknik yetkinlikler ve teknik beceriler üzerine odaklı değil, hem liderlik hem de davranışsal yetkinliklere odaklı yaratılan programlar şirketlerin sürdürülebilir liderliğine ve başarısına ciddi katkı sağlıyor.”

Doğru Performans Yönetim Sistemi Önemli

Büyükutku Borağan’a göre, kurumsallaşma sürecindeki şirketlerin yola devam edebilmeleri için en önemli kaynakları insan. Şirketlerin, potansiyel olan ve gelecek vadeden çalışanlarına sahip çıkmaları gerekiyor. Bu da ancak doğru insan kaynakları sistem ve süreçleri ile gerçekleştirilebilir. Şirketlerin, hangi çalışanın gerçek potansiyel olduğunu anlamak için doğru bir performans yönetim sistemine sahip olmaları gerektiğinin altını çizen Büyükutku Borağan, yüksek performansın sürdürülebilir olması ve geleceğin liderlerinin yetişebilmesi için her açıdan desteklenmesinin gerekli olduğunu aktarıyor. Büyükutku Borağan, “Benim önemsediğim konuların başında, özellikle çalıştığım şirketlerimde de üzerinde durduğum iki konu var. Birincisi, sürdürülebilir teknolojik altyapısı kuvvetli sistemler kurmak. İkincisi ise bu sistemleri sürdürecek yöneticileri ve yönetici adaylarını yetiştirmek.  Her zaman el vermek gerekiyor. Dolayısıyla şirketlerimdeki mevcut yöneticilerin en büyük sorumluluğu, bilgi ve beceriyi bir sonraki nesillere aktarmak ve onların fark yaratacak önerilerini hayata geçirebilecekleri fırsatları yaratmak” diyor.

Mottosu “Sizden biri sizin için çalışıyor”

Büyükutku Borağan, sözlerini şöyle noktalıyor: “Biz felsefemizi ‘Sizden biri sizin için çalışıyor’ mottosuyla anlatmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar bu anlayışla, değer katan ve adaletli bir yönetim anlayışı oluşturabileceğimiz projelerde yer aldık. Bundan sonra da bu çizgide devam edeceğiz. Amacımız; sadece beklentileri karşılamak değil, bizden talep edilmeyen ve insana değen her çeşit konuyla ilgili dokunuşlarımızı hissettirerek, değer kattığımızla ilgili geri dönüşleri almaya devam etmek. Ayrıca, şirketlerimizdeki iyi uygulamaların, ilgili mecralarda ilgili yöneticiler tarafından paylaşılacağı ortam ve fırsatları yaratacağız.  Böylelikle, daha fazla deneyim paylaşımları ile farlı sektörlerdeki uygulamalardan ilham alınmasını sağlayıp organizasyonel gelişime destek olacağız.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.