UNİDA'DAN YETENEK YÖNETİMİNDE KURUMLARA ÖZEL DANIŞMANLIK HİZMETİ

İnsan Kaynakları alanında, kurumların  birçok ihtiyacına özgün çözümler sağlayan Unida, yetenek yönetimi döngüsünün her adımında dan

UNİDA'DAN YETENEK YÖNETİMİNDE KURUMLARA ÖZEL DANIŞMANLIK HİZMETİ
05 Eylül 2017 Salı 16:21

İnsan Kaynakları alanında, kurumların  birçok ihtiyacına özgün çözümler sağlayan Unida, yetenek yönetimi döngüsünün her adımında danışmanlık hizmeti sunuyor.

İnsan kaynakları yönetiminde kurumların özgün ihtiyaçlarına özgün çözümler sunan Unida, kurumların temel meselelerinden yetenek yönetimi döngüsünün her adımına kadar danışmanlık hizmetleri veriyor. Ayrıca yeteneklerin gelişimini destekleyecek gelişim programları, koçluk ve mentörlük hizmetleri de sunuyor. Unida, bu hizmetleri iş ortakları ve kurumsal hayatlarında yönetim deneyimine sahip free-lance çalışan danışmanlarıyla veriyor. “Kurumların yeteneklerini etkin yönetmelerini ve yeteneklerin beslenip kurumda kalıcı olmalarını sağlayacak politika, sistem ve süreç gibi insan kaynakları mimarisinin, kurum kültürünün oluşturulup dönüştürülmesine ve bu değişim sürecinin yönetilmesine destek veriyoruz” diyen Unida Kurucu Ortağı Zeynep Berberoğlu; ayrıca yeteneklerin belirlenmesini, güçlü ve gelişime açık yönlerinin tanımlanmasını sağlayacak değerlendirme ve gelişim merkezi uygulamaları yapıp sonuçlarını önerileriyle birlikte kurumlara sunduklarını belirtiyor.

Sorunların Derinlerine İniyor

Kurumlara doğru çözümü sunabilmek için öncelikle ihtiyaçların ne olduğunu ve bu ihtiyaçları doğuran nedenleri doğru tanımlamak gerektiğini dile getiren Berberoğlu, “Bu nedenle ilk aşamada şirketin hissedarları, yönetim ekibi, İK’cıları ve çalışanların görüşlerini ve önerilerini derleyecek bir ‘diyagnostik’ çalışma yapıyoruz. Bir diğer tanımla, bize aktarılanla yetinmeyip,  sorunların görünür yüzünden daha derinlerine iniyoruz” diyor. Bu çalışmayla, ihtiyaçları ve kök nedenlerini belirledikten sonra, en uygun İK yönetimi çözümlerini önerdiklerini söyleyen Berberoğlu, bu yaklaşımın hızla sonuca gidilmesini ve tüm paydaşların katkısının alınmasını sağladığını aktarıyor.

Değerlendirme ve Gelişim Merkezi Uygulamaları Farkındalık Kazandırıyor

Zeynep Berberoğlu’nun açıklamalarına göre, şirketler; iş hedeflerini gerçekleştirecek doğru yetenekleri kuruma çekebilmek, bunları yetkinliklerine uygun alanlarda değerlendirmek, yönetim erkini, doğru kişilere verebilmek ya da yöneticilerin ve çalışanların gelişim ihtiyaçlarını belirlemek için giderek daha kapsamlı, daha objektif verilere ihtiyaç duyuyor. Değerlendirme ve gelişim merkezleri, içerdikleri vaka analizleri, sunumlar, grup çalışmaları, rol oyunları gibi araçlarla bu ihtiyacı etkin bir şekilde karşılıyor. Değerleme ve gelişim merkezi uygulamalarının, çalışanların potansiyellerinin, kuvvetli ve gelişim alanlarının ya da adayın söz konusu role ne ölçüde uyumlu olabileceğinin belirlenmesini sağladığını söyleyen Berberoğlu, “Bu uygulamalarda, kişinin kendisiyle ilgili farkındalık kazanması ve öz değerleme yapması da teşvik ediliyor. Dolayısı ile hem kurumun, hem de bireyin hedefleri ve ihtiyaçları göz önüne alınıyor” diyor.

Bilgi ve Deneyimlerini İK Profesyonelleriyle Paylaşıyor

Zeynep Berberoğlu, Unida’nın Kariyer Koçluğu desteğiyle ilgili olarak; kurumların koçluk ve mentörlük programları çerçevesinde, bireylerin ise bir karar arifesinde veya arayışta olduklarında bu hizmeti almak istediklerini belirtiyor. Berberoğlu, İnsan Kaynakları profesyonellerine yönelik verdikleri eğitimler için ise şunları söylüyor: “Uzun yıllardır İK yönetimi mesleğini gelişim ajanı, proje liderliği, yönetici, danışman, mentor gibi farklı alanlarla icra eden kişiler olarak, insan kaynakları yöneticileri ve profesyonellerinin kurumlarının stratejik iş ortağı rolünü başarıyla üstlenmelerine destek oluyor, ihtiyaç duydukları insan kaynakları uygulamalarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz.”
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.