Uyumsoft’tan KOBİ’lere uçtan uca e-Dönüşüm hizmeti

KOBİ’ler için e-Fatura Dönemi Başladı. e-Dönüşüm sürecindeki KOBİ’lere kapsamlı hizmetler ve avantajlar sunan Uyumsoft onların operasyonel verimliliklerini arttırmalarını ve rekabette bir adım önde olmalarını sağlıyor.

Uyumsoft’tan KOBİ’lere uçtan uca e-Dönüşüm hizmeti
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Kasım 2020 Cumartesi 15:03

Teknolojideki hızlı gelişim ve dönüşümle birlikte dijital çağa girildi. Bu süreçte, işletmeler için dijital dönüşüm sürecini kabullenmek, uygulamaya almak ve bu dönüşümü bir fırsata çevirmek kaçınılmaz oldu. Dijital dönüşüm kavramının son dönemlerde KOBİ’lerin de gündemine yoğun bir şekilde girdiğini dile getiren Uyumsoft e-Dönüşüm Satış Koordinatörü Arif Erhun Öçal Ülkemizde, 1 milyonu aşkın KOBİ’nin olduğu ifade ediliyor. İşletmelerin yüzde 90’ından fazlasını oluşturan KOBİ’ler için bu yıl ve devam eden yıllar dijitalleşme dönemi olacak” diyor.

30’u aşkın hizmet sunuyor

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB), 19 Ekim 2019 yılında yayınladığı 509 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği neticesinde, 2020 yılının 1 Ocak, 1 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde çok sayıda mükellef firmanın, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter, e-SMM, e-MM,e-İrsaliye gibi mükellefi oldukları konularda e-Belge uygulamasına geçişlerini yaptığını söyleyen Öçal; e-Dönüşüm sürecine geçen on binlerce işletmenin, bu süreci özel entegratör ile yönetmeyi istediğinin altını çiziyor. Öçal, şunları söylüyor: “GİB’in e-Belge uygulamalarına geçerken, olası zorlukları aşmanın yolu, özel entegratör yönteminden yararlanmaktır. Uyumsoft’un da aralarında bulunduğu özel entegratörler, mükellef işletmelerin adına, GİB’in e-belge uygulamaları kapsamındaki e-belge kayıtlarını oluşturmaya yetkilendirilen aracı kurumlardır. Bugün çok sayıda büyük işletme ve KOBİ, e-Dönüşüm sürecinde pazarının liderlerinden olan Uyumsoft’u tercih ediyor” diyor. Uyumsoft’un 24 yıldır faaliyetlerini sürdürdüğünü, 30 binin üzerindeki yerli ve global müşterinin uçtan uca dijital dönüşümünü sağladığını aktaran Öçal, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ürün ailemizde, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-SMM, e-Defter, e-İrsaliye ve diğer tüm e-Belgeler olmak üzere e-uyum uygulamalarının yanı sıra Kurumsal Kaynak Planlama’da uyumERP, Müşteri İlişkileri Yönetimi’nde uyumCRM, İnsan Kaynakları Yönetimi’nde uyumHRM çözümlerimiz var. Ayrıca UyumYedek, UyumİYS, Ticari Paket Yazılımlar, KOBİ’lerin ERP’si ekoTicari, ekoHR, Mali Müşavir Yazılımı ekoSMMM, ekoCari ve Banka Bakiyem dahil 30’u aşkın yazılım hizmetimiz de bulunuyor.” .

Mükellef işletmelere sağlanan avantajlar

Öçal, özel entegratör Uyumsoft’un mükellef işletmelere sunduğu hizmetlerle ilgili şu bilgileri veriyor: “e-Belgeleri, GİB’in belirlediği ve yayınladığı teknik kılavuzlara göre oluşturur, gönderir ve takibini yapar. e-Fatura ve e-Arşiv Fatura’da, mükellefin mali mührüne gerek olmadan, kendi mali mührü ya da yüksek hızda imzalama gücüne sahip HSM cihazıyla elektronik kayıtları imzalar. Sistemlerin, 7 gün 24 saat erişilebilir ve çalışıyor olmasını taahhüt eder. Mükellefe sunduğu portalda, elektronik kayıtlara ulaşabilmesini sağlar. Mevzuat veya teknik kılavuzlarda bir güncelleme olduğunda, bunu mükellef adına takip eder, bilgilendirmeyi yapar ve güncellemeleri uygular. Özel entegratörün sistemi ile mükellefin kullandığı iş yazılımı arasında, verilerin alışverişinin yapılması mümkündür.” Öçal, bu e-Dönüşüm çözümlerinin KOBİ’lere kazandıklarıyla ilgili şunları söylüyor: “KOBİ’ler, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter gibi e-Belge uygulamalarının kullanımı ile gelir-gider takibi ve gelen-giden fatura trafiğini kolaylıkla yönetebilirler. e-Uyum mobil uygulaması ile mobilden fatura oluşturma, gönderme ve arşivleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. e-uyum’un muhasebe ve ön muhasebe programlarına rahatlıkla entegre olması sayesinde tüm muhasebe süreçlerini uçtan uca sorunsuz yönetebilirler.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.