Anadolu Sigorta Yeni Ürünleriyle Büyümeye Devam Edecek

Yangın, mühendislik, ferdi kaza, sağlık sigortası gibi branşlarda faaliyet gösteren Anadolu Sigorta, yeni ürünleriyle büyümesini sürdürüyo

Anadolu Sigorta Yeni Ürünleriyle Büyümeye Devam Edecek
03 Şubat 2019 Pazar 17:49

Yangın, mühendislik, ferdi kaza, sağlık sigortası gibi branşlarda faaliyet gösteren Anadolu Sigorta, yeni ürünleriyle büyümesini sürdürüyor. Şirket, dijital kanallara yaptığı yatırımlarla hem acentelerine hem müşterilerine kolaylıklar sağlıyor.

Anadolu Sigorta, bugün Türkiye genelinde 2 bin 500 profesyonel acentesi ve Türkiye İş Bankası şubeleri aracılığıyla yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım, hukuksal koruma, ferdi kaza, sağlık ve kredi branşlarında faaliyet gösteriyor. Anadolu Sigorta olarak, 2018 yılında sektör ortalamasının üzerinde büyüme gerçekleştirdiklerini söyleyen Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “Geçtiğimiz yıl boyunca marka değerimizi daha da yükseltmeye ve piyasaya çıkardığımız yeni ürünler ile müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine hızlı geri dönüşler yaparak, verimli sonuçlar almaya çalıştık. Bu şekilde özellikle Kasko, Su Araçları, Kara Araçları, Yangın ve Doğal Afetler ile Genel Sorumluluk branşlarında sektör lideri olduk. Teknoloji ve inovasyonu en önemli yatırım ve çalışma alanımız olarak belirledik. Bu alanlarda pek çok yeniliğe imza attık” şeklinde konuşuyor. 2019’da müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceklerini dile getiren Sönmez; sorumluluk, yangın, kaza ve sağlık branşlarında olmak üzere 10 yeni ürünle ilgili ürün geliştirme çalışmalarına devam ettiklerini ifade ediyor.

DAP İle Acentelere Online Satış İmkânı
Anadolu Sigorta’nın başlıca yatırım alanlarından birinin dijital kanallar olduğunu ifade eden Sönmez, “Anadolu Sigorta müşterileri; kasko, trafik, sağlık, DASK, Yeşil Kart, Bireysel Siber Güvenlik, Gülümseten Ferdi Kaza ve yurt dışı seyahat poliçeleri için gerek internet sitemizden gerekse mobil uygulamamız Sigortam Cepte üzerinden hızlı bir şekilde fiyat bilgisi alabiliyor veya poliçe satın alma işlemini online tamamlayabiliyor. Sigortam Cepte uygulamamızda yaptığımız geliştirmeler ile sigortalılarımız, hasar anında, bulundukları lokasyona çekici talep etme, ikame araç organizasyonu sağlama, servis istasyonu seçimi, hasar dosyasının otomatik oluşturulması ve durumunun takip edilebilmesi gibi pek çok hizmeti bir kaç dokunuş ile gerçekleştirebilir hale geldi” diyor. Dijitalleşme çalışmaları kapsamında, Anadolu Sigorta acentelerine, Dijital Acente Projesi (DAP) ile online satış kanalı sunduklarını da anlatan Sönmez; bu proje kapsamında acentelerin kendilerine ait özelleşmiş web sitelerini kolaylıkla oluşturup, buradan Kasko, Trafik, Bireysel Sağlık ve Dask ürünlerinin online satışını yapabildiklerini anlatıyor. Sönmez, DAP ile acentelerin müşterilerine 7 gün 24 saat en doğru ve hızlı yönlendirmeyi yapabildiğini, en kaliteli hizmeti sunabildiğini söylüyor.

"Anadolu Sigorta müşterileri; kasko, trafik, sağlık, DASK, Yeşil Kart, Bireysel Siber Güvenlik, Gülümseten Ferdi Kaza ve yurt dışı seyahat poliçeleri için gerek internet sitemizden gerekse mobil uygulamamız Sigortam Cepte üzerinden hızlı bir şekilde fiyat bilgisi alabiliyor veya poliçe satın alma işlemini online tamamlayabiliyor."


Yapay Zekâ Teknolojisine Yatırım Yapıyor
Gündemlerindeki diğer bir konunun yapay zekâ olduğunu dile getiren Levent Sönmez, yenilikçi uygulamaları arasında son dönemde en dikkat çekeninin Robotik Süreç Otomasyonu (RPA-Robotic Process Automation) örneği olan AS’lı olduğunu belirtiyor. Sönmez, “ AS’lı, acentelerimizin yenileme dönemi gelmiş kaskolarını tespit ediyor, 20 gün öncesinden çalışarak bu teklifleri oluşturuyor. İlgili kişi teklifini onaylarsa poliçelendirebiliyor” diyor. Sönmez, faturalı hasarların mobil uygulamaları üzerinden aracısız ve kâğıtsız olarak kendilerine iletilmesini ve saniyeler içinde ödenmesini sağlayan bir diğer yeniliklerinin ise yapay zekâ ve derin öğrenme fonksiyonlarını barındıran bir uygulama olan TurboJet projeleri olduğunu aktarıyor. Sönmez, sözlerine şöyle devam ediyor: “Mobil uygulamamız Sigortam Cepte’nin parçası olan TurboJet, konut poliçelerindeki cam, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarlarında anlık çözüm sunuyor. Bu sigortayı kullanan Anadolu Sigorta müşterileri beş saniye gibi kısa bir süre içinde hasar tazminatını alabiliyor.”

Siber Risklere Karşı Teminat Sunuyor
Anadolu Sigorta’nın bireysel ve ticari siber güvenlik ürünleriyle ilgili de bilgi veren Sönmez, “Bireysel Siber Güvenlik ürünümüz; kimlik hırsızlığı, online saygınlığa zarar verilmesi, E-alışveriş, ödeme araçlarının hileli kullanımı, kişisel şifre çalınması risklerine karşı teminat, uzman desteği/danışmanlığı ve hukuksal koruma hizmeti sunuyoruz. Bireysel risklerin yanı sıra, artan siber riskler karşısında şirketlerin de önlem alması hayati önem taşıyor. Biz de bunun için ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz” diyor. Sönmez, Ticari Siber Güvenlik Paket Poliçesi ile ise sigortalıların bir siber güvenlik riski nedeniyle oluşacak veri koruma hasarları, iş durmasından kaynaklanan zararları, kamu otoritesine karşı yapılan savunmalar ve para cezaları, siber fidye hasarları ile bilgi güvenliği ve gizlilik sorumluluğu ve veri ihlali masraflarını poliçedeki koşullar ve istisnalar çerçevesinde teminat altına aldıklarını kaydediyor.

KOBİ’ler İçin Özel Paket Seçenekleri
Sigortanın KOBİ’ler için önemine de değinen Sönmez, KOBİ’lerin karşılaşacakları risklerin sonuçlarını mümkün olduğunca çabuk ve doğru olarak telafi edebilmesinin en başlıca araçlarından birisinin sigorta olduğunun altını çiziyor. KOBİ’lerin uğradıkları fiziksel hasarların yanı sıra, oluşan iş kesintisinin maddi kayıpların seviyesini arttırdığını kaydeden Sönmez, bundan da önemlisinin bin bir zorluk ve gayretle edinilen pazar paylarının kaybedilmesine yol açabildiğine dikkat çekiyor. Sönmez, “KOBİ’lere yönelik özel paket sigorta çözümlerimiz bu noktada devreye girip, hem hasar sonrası ortaya çıkacak fiziksel kayıpları, hem de oluşacak gelir ve kar kayıplarını telafi ediyor. Bunun da ötesinde, sağladığımız ücretsiz ve özel risk yönetimi ve danışmanlık hizmetlerimiz sayesinde riskleri gerçekleşmeden önce belirleyip, önlem alınmasını sağlıyoruz. Sektörün en geniş kapsamlı sigorta çözümlerinden bir tanesi olan KOBİ Paket ve KOBİ Sektörel Paket ürünlerimize son olarak, Yönetici Sorumluluk risklerini de alternatifli limitler ve çok uygun primler ile ekledik” diyerek sözlerini tamamlıyor.


Etiketler; #Anadolu Sigorta
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.