Burgan Leasing’den Kapsamlı Hizmetler

Farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunan Burgan Leasing, satış ağlarını genişleterek büyümesini sürdürüyor. 2018 yılında 3 milyar 100 milyon TL aktif büyüklüğe ulaşan şirket, yeni ürünler hayata geçirmeyi planlıyor

Burgan Leasing’den Kapsamlı Hizmetler
kobiaktuel
kobiaktuel
02 Mayıs 2019 Perşembe 12:50

Faaliyetlerini 25 yıldır sürdüren Burgan Leasing, farklı sektörlerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler sunuyor. Leasing’in yapılabildiği her alanda hizmet sunduklarını dile getiren Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, “Özellikle yenilenebilir enerji, tekne işlemleri ve sat-geri kirala öncelikli ürünlerimiz arasında bulunuyor. Artan rekabeti göğüslemek için her geçen gün satış ağımızı genişletiyor, hizmet kalitemizi ve işlem hızımızı ön plana çıkarıyoruz. Bugüne kadar proje finansmanları ve yaratıcılık gerektiren işler her zaman önceliklerimiz arasında oldu” diyor. Verimli işlere odaklanarak ve maliyetlerini kontrol altında tutarak büyümeye devam ettiklerini ifade eden Akpınar, bu doğrultuda alternatif ürünlerle ürün gamının genişletilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini söylüyor.

3 Milyar 100 Milyon TL Aktif Büyüklüğe Ulaştı

Burgan Leasing olarak, öncelikle mevcut konumlarını korumayı hedeflediklerini kaydeden Akpınar, “Ana hissedarımızın güçlü sermaye desteğini en etkin şekilde kullanıyoruz. 2018 yılı içinde yapılan sermaye artırımı, sermayedarımızın bize olan desteğinin ve güveninin çok önemli bir göstergesi oldu. 2018 yılında yüzde 43 artışla 3 milyar 100 milyon TL aktif büyüklüğe ulaşarak sektördeki hızlı büyüme geleneğini sürdürdük ve işlem hacminde yılı 8’inci sırada tamamladık” diyor. Geçtiğimiz yıl faiz ve kurlardaki ani artış ile devam eden sürecin, firmaların yatırım iştahının azalmasına sebep olduğunu ifade eden Akpınar, bu dönemde iletişimde oldukları firmaların her daim yanında yer almaya devam ettiklerini ve 2019 yılında da risk yönetimine özen göstererek yatırımcıların yanında olmayı sürdüreceklerini söylüyor.

Finans Seçeneklerine Talep Arttı

Sektörde ağırlık verilmesi gerektiğini düşündükleri ‘Operasyonel Kiralama’ alanında birçok farklı ürünü hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Akpınar; aynı zamanda otomotiv sektöründeki daralma ile araç fiyatlarında yaşanan artışın, günden güne hayata daha çok giren paylaşım ekonomisi gibi etkenlerin müşterilerin tercihlerini değiştirdiğini, satın alma yerine araç kiralamaya yönelttiğini ve bu durumun da finansman seçeneklerine olan talebi artırdığını söylüyor. Akpınar, Burgan Leasing olarak bu ihtiyaçtan doğan Filo Kiralama alanında önemli çalışmalar yürüttüklerini aktarıyor. Akpınar, sözlerine şöyle devam ediyor: “Leasing içerisinde sat-geri kirala, konvansiyonel leasingden farklı olarak refinansman imkânı sunuyor. Bu ürüne, sektörde çeşitli vergi avantajlarının, KDV ve kurumlar vergisi istisnası, tapu harçları, bankacılık işlemi olmadığı için Banka Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV), tanınmasıyla birlikte yoğun ilgi var. Ayrıca banka kredilerindeki yavaşlama da finansman arayışındaki firmaları bu ürüne yönlendiriyor

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.