TEB Faktoring dijital alandaki yatırımlarına devam edecek

Her ölçekten şirketin ihtiyacına yönelik çözümler sunan TEB Faktoring, KOBİ’lerin işlerini güvenli bir ortamda büyütmelerine destek olmak için etkin bir nakit yönetimi ve uygun maliyetli ek işletme sermayesi sağlıyor.

TEB Faktoring dijital alandaki yatırımlarına devam edecek
kobiaktuel
kobiaktuel
08 Mayıs 2021 Cumartesi 17:08

2020 döneminde yaklaşık yüzde 25 oranında büyüyen şirket, bu yıl özellikle dijital dönüşüm alanında yapacağı yatırımlarla dijital kanallardan sunduğu kullanıcı deneyimini daha da hızlı ve verimli hâle getirmeyi amaçlıyor.

TEB Faktoring, her ölçekten şirket için ihtiyaca yönelik yurt içi ve yurt dışı faktoring çözümleri sunuyor. Şirketin sunduğu başlıca avantajlar arasında güçlü mali yapı ve uygun fon maliyetleri; her ölçekten firma için hızlı, uygun ve esnek, uluslararası standartta çözümler; ihtiyaca yönelik hız ve verimlilik odaklı çözümler; istenildiği zaman ulaşılabilecek ve hizmet alınabilecek dijital kanallar ve hizmetler; banka limitlerini bloke etmeyen kısa ve orta vadeli finansman ve yaygın TEB şube ağının kolaylıkları yer alıyor. KOBİ’lerin işlerini güvenli bir ortamda büyütmelerine destek olmak için etkin bir nakit yönetimi ve uygun maliyetli ek işletme sermayesi sağladıklarını ifade eden TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar; bu sayede KOBİ’lerin alacakları için uğraşmak zorunda kalmadan erken tahsilat ve daha kârlı satış yapma imkanına sahip olduklarını, işlerini büyütmeye daha çok odaklanabildiklerini belirtiyor. Baydar, “Yurt içi ticaretlerinden doğan alacaklarına ait faturalı çek ve senetlerini uygun maliyet ve hızlı servislerimizle, özellikle dijital servislerimizle finanse ediyoruz. İhracat faktoring hizmetimizle, hem finansman hem de alacak garantisi ve takibi servislerimizle, yurt dışında işlerini büyütmek isteyen KOBİ’lerimiz de güvenilir finansal ortak olarak yanındayız” diyor.

 

Yaklaşık yüzde 25 büyüdü

Baydar, pandemi dönemi olmasına rağmen, TEB Faktoring’in 2020 döneminde yaklaşık yüzde 25 oranında büyüyerek sektördeki pazar payını ve müşteri sayısını artırdığını dile getiriyor. Dijitalleşme sayesinde işlem hacmini artırmaya devam eden kurumun, 2021 yılında bu artışı sürdürdüğünü kaydeden Baydar, “TEB Faktoring olarak, pandemi süreci ve gelişen teknolojiyle değişen müşteri ihtiyaçlarını, öncelikli olarak web ve mobil gibi dijital kanallarımız üzerinden karşılıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak hizmetlerimizi sürekli geliştiriyor, her zaman her yerden hizmetlerimize hızlı ulaşmasını sağlıyor, mevzuata bağlı izinlerin el verdiği maksimum seviyede etkin, yalın ve hızlı bir dijital deneyim sunmaya devam ediyoruz” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Hızlı başvuru imkanı

Pandemi süreciyle birlikte kullanıcı alışkanlıkları ve müşteri ihtiyaçlarının hızla dijitale evrilmesi ile mobil uygulama başta olmak üzere dijital servisleri müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeye devam ettiklerini belirten Baydar; kullanıcıların, TEB Faktoring mobil uygulaması üzerinden faturalı çeklerinin fotoğrafını çekip TEB Faktoring ile kolayca paylaşarak, dakikalar içinde sonuç alıp ihtiyaçları olan nakde hızla ulaşabildiklerini açıklıyor.  Mobil uygulamanın önemli bir hizmeti olan kare kod okuyucu ile çekin üzerinde bulunan kare kod okunarak çek bilgilerinin otomatik olarak doldurulduğunu anlatan Baydar; böylelikle kullanıcıların hızlı bir başvuru deneyimi yaşamasının sağlandığını ve manuel girişte oluşabilecek hataların önüne geçilebildiğini aktarıyor.

Kullanıcı deneyimini daha hızlı hâle getirecek

Baydar, 2020 yılını 10 milyar TL’ye yakın ciro ile kapatan TEB Faktoring’in, 2021 yılında özellikle dijital dönüşüm alanında yapacağı yatırımlarla servisini hızlandırıp, dijital kanallardan sunduğu kullanıcı deneyimini daha da hızlı ve verimli hâle getirmeyi ve müşterilerinin memnuniyetini artırmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Baydar, sözlerini şöyle tamamlıyor: “TEB Faktoring olarak, değişim sürecinin merkezine daima müşterilerimizi ve onların ihtiyaçlarını alıyoruz. Türkiye ve dünyadaki son trendleri ve yeni teknolojileri yakından takip ediyor, mümkün olan maksimum düzeyde bu değişikliklere sürdürülebilir bir şekilde adapte oluyor ve müşterilerimize daima yenilikçi, modern ve hızlı servis sunarak ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam etmeyi amaçlıyoruz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.