Dünyadaki dijital dönüşümü yakından takip ederek, tekstil sektörüne öncülük ediyoruz

Teknolojinin her geçen gün ilerlediği ve önümüzdeki yeni ufuklar açtığı bir dünyada yaşıyoruz. İş dünyasında kalıcı olmak, markasını geleceğe taşımak ve adından başarıyla söz ettirmek isteyen şirketler için dijital dönüşüm büyük önem arz ediyor.

Dünyadaki dijital dönüşümü yakından takip ederek,  tekstil sektörüne öncülük ediyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
04 Ekim 2023 Çarşamba 14:14

Sun Tekstil Genel Müdürü Melis Vekiloğlu,  “Global pazarda önde gelen hazır giyim markalarının çözüm ortağı olarak, dünyadaki dijital dönüşümü yakından takip ederek,  sektöre öncülük ettiklerini söyledi. Melis Vekiloğlu, “Dijitalleşme uygulamalarımız sayesinde sürdürülebilir tasarım ile üretim süreçlerimizin verimlilik katsayısını ve etkinliğini artırıyoruz. Kaynak tüketimini azaltmak ve sürdürülebilir moda anlayışını yaygınlaştırmak için tasarımdan başlayarak birçok inovasyonu şirketimizde hayata geçirdik. Üç boyutlu tasarım yazılımları kullanarak fiziksel numune üretimimizi her geçen gün azaltıyoruz. Ayrıca 360 derece fotoğraf çekim kabini, kumaş yüzeyini yüksek çözünürlükte dijital ortama taşıyabilen tarayıcı ve kumaşın mekanik özelliklerini dijital ortama aktaran donanımımız sayesinde dijital kumaş kütüphanelerimizi oluşturduk; tüm bu unsurların birleşimi ile müşterilerimize dijital koleksiyon sunumları gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Üretim metodu olarak daha iyi seçenekleri kullanabilmek için yenilikçi buluşlar geliştirerek, sürdürülebilir teknolojilere yatırım yaptıklarını belirten Melis Vekiloğlu,  “Daha az doğal kaynak tüketmek amacıyla programlarından yaralanıyor, dijital araçların etkin kullanımında en önemli rolü oynayan uzman kadromuzu, en güncel teknolojilere yönelik hazırladığımız eğitim içerikleriyle ve e-öğrenme platformumuz üzerinden gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Melis Vekiloğlu konuşmasında, “Veri analiz yeteneğimizi geliştirebilmek adına tüm ana iş süreçlerimizi tek bir ERP yönetim sisteminde topladık ve yan süreçlerimizi ana ERP ile entegre çalışan lowcode platformlarda yönetmeye başladık. SAP’ye geçişimiz birbirine entegre iş süreçlerini kolaylıkla yönetmemizi ve sektördeki çoğu büyük probleme hızlıca çözüm bulmamızı sağlıyor. İş süreçlerimizi bu sayede daha hızlı ve verimli bir şekilde yürütüyoruz. Ayrıca, dijital dönüşüm süreçlerimizi en etkili şekilde yönetmek için yazılım geliştirme stratejilerimizi belirlemiş bulunuyoruz” dedi.

Dijital dönüşüm bugüne kadar aşina olduğumuz iş kavramlarını hızla değiştirmeye devam ediyor

Son beş yılda dijitalleşme projelerine 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını belirten Melis Vekiloğlu, “Bir üretim şirketi olmamızdan dolayı insan odaklı çalışsak da, dijitalleşmeyi sadece otomasyon için değil, iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve performansın arttırılması yönünde de süreçlerimize dâhil ediyoruz. Dijitalleşme projeleri de dâhil tüm iş süreçlerinde olduğu gibi kendimize sürekli sorup yanıtını aradığımız en önemli soru: “İşimizi nasıl daha iyi yaparız?”

Veri güvenliği ve gizliliğinin sağlanması için öncelikle şirkette bu yönde bir kültürün inşa edilmesi, dolayısıyla çalışan bağlılığının kurulması gerektiğini vurgulayan Melis Vekiloğlu, “Çalışanların devamlı olarak bilgi aktarımları, eğitim programları vb. içerikler ile beslenmesi, veri güvenliği kavramının anlaşılır hale getirilmesi ve tüm ekiplerin bu kavramı benimseyerek iş süreçlerine devam etmesi büyük önem taşıyor. Biz de Sun Tekstil olarak, tüm süreçlerimizde bilgi güvenliğine önem veriyor, bu konuda farkındalığı artırarak, çalışma arkadaşlarımızla birlikte bilgi güvenliğinin kurum kültürümüzün kodları arasında yer alması için görev ve sorumluluklarımızı taviz vermeksizin yerine getirdiklerini sözlerine ekledi.

Dijital dönüşüm bugüne kadar aşina olduğumuz iş kavramlarını hızla değiştirmeye devam ettiğini söyleyen Melis Vekiloğlu, “Kaynak tüketiminin önüne geçen dijital kilometre taşları, hem daha da az kaynak tüketilmesini sağlayacak olup hem de hata oranını minimize ederek üretimde verimliliğe artırmaya devam edecektir. Yapay zekâ ve robotik uygulamaların yaygınlaşması ile çalışanların, katma değeri yüksek süreçlerde sorumluluk alması sağlanarak, iş hayatında hem çalışan hem işveren adına olumlu adımlar atılacaktır” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.