Zone yenilikçi satın alma deneyimleri sunuyor

Bugün birçok şirket, yeni dijital dünyayı anlamaya, anlamlandırmaya ve yeni hizmet alanları oluşturmaya çalışıyor.

Zone yenilikçi satın alma deneyimleri sunuyor
kobiaktuel
kobiaktuel
05 Aralık 2021 Pazar 23:59

Alternatif hizmetler ve yenilikçi satın alma deneyimi sunan Zone, bu sayede müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Dijital dünya kavramı; internetin gelişmesiyle paralel olarak gelişen dünyanın tamamıdır. Bu noktadan çıkış ile gündelik ihtiyaçlar, iletişim kanalları ve hatta alışkanlıklar tümüyle değişmeye başladı. Bugün birçok kurum, yeni dijital dünyayı anlamaya, anlamlandırmaya ve yeni hizmet alanları oluşturmaya çalıştığını dile getiren Zone Kurucu Ortağı İbrahim Yıldırım, “Zone, işte tam bu noktada başladığı ticari faaliyetlerine, gelişen ve değişen ekonomik koşullar altında alternatif hizmetler bütününü sunarak devam ediyor. Şirketimiz, alışılagelmiş pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra hedef kitlesi olarak oyuncu bilindik tanımlaması ile ‘gaming’ dünyasını hedeflemiştir. Bu bağlamda dünyanın önde gelen oyuncu ürün ve ekipmanları üreticileri olan Razer, Zowie, Sapphire gibi onlarca markayı, alternatif hizmetler ile müşteri kitlelerimize sunuyoruz” diyor.

Müşteri memnuniyeti yaratıyor

Dijitalleşen dünya ekosisteminde, müşteri ihtiyaçlarının, fiyat ve ürün algısının dışında şekillendiğini ifade eden Yıldırım, pazarlama faaliyetlerinde çeşitliliğin ve yeni iletişim kanallarını kullanmanın gelecek dönemde firmaların ticari faaliyetlerini devam ettirmelerinde önemli bir nokta haline geleceğini aktarıyor. Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Tüm bu gerçeklikler ışığında Zone olarak, alternatif satış ve pazarlama kanallarının en tepesine dijital pazarlamayı konumlandırdık. ‘Dijital Rehberim’ projesi ile basit, fonksiyonel ve kolay erişilebilir içerik üreterek, kullanıcı sorularını asgari düzeye indirecek ‘Yeni Nesil Kullanım Kılavuzu’ konseptine geçtik. İnteraktif deneyim merkezi bünyesinde yer alan uzaktan, canlı ve tek tuş hizmeti ile müşterilerimizin tüm sorularını ürün aldıktan sonra değil, daha öncesinde çözümlemeyi hedeflemiş bir hizmeti de devreye aldık. Müşteri memnuniyeti yaratarak işlem hacmimizi büyütüyoruz.”

Tüm sistemleri tek elden yönetiyor

Zone Yaratıcılık Ekibi bünyesinde kurulan stüdyo ortamında, tüm dijital içerikleri kendi bünyelerinde ürettiklerini, işlediklerini ve sosyal dünya ile paylaştıklarını kaydeden Yıldırım; özgün içeriklerle pazarlama faaliyetlerinde maliyetleri düşürmenin ötesinde, esnek yapıyla kendilerini sınırlandırmadan, anında üretime geçtiklerini anlatıyor. Kullandıkları pazaryeri entegrasyon programı Sentos ile tek elden tüm sistemleri yönettiklerini belirten Yıldırım, “Zone, IT ekibimizin çalışmaları ile Google dünyası, pazaryerleri, sosyal medya platformları ve zonebilisim.com adresimiz tam entegre olarak çalışıyor. Etbis sistemine kayıtlı olan sitemiz üzerinden günde yüzlerce müşterimize yüzde 100 güvenli alışveriş yapmanın ayrıcalığını sağlıyoruz. Zone CX Center diye adlandırdığımız müşteri deneyim merkezimizde, müşterilerimiz, uzmanlarımız eşliğinde butik bir hizmet ile ürünleri kutularından açıp, deneyimleyip, kullanarak satın alma farklılığını yaşıyorlar” diyor.

Geleceğin yönetici adaylarını yetiştiriyor

Yıldırım, gelişen dünya ekonomisinde engelleri kaldırarak yenilikçi satın alma deneyimleri ile müşterilere sıra dışı hizmetler sunduklarını söylüyor. “YouTube Akademi projemiz ile gençlere fırsat eşitliği sağlayarak Zone Stüdyo ve ekipmanlarını, uzmanlarımız eşliğinde ücretsiz olarak kullanabilmelerini ve kendi içeriklerini üretme fırsatları bulmalarını sağlıyoruz. Bu sayede özellikle gençleri bu alanlarda özgün içerikler üretmeleri için teşvik etmeye çalışıyoruz” diyen Yıldırım, Zone Stajyer programı sayesinde ise Zone dünyasında çalışmak isteyen gençleri A’dan Z’ye elektronik ticaret kavramlarının öğretildiği ve uygulamalarının yapıldığı programa tabi tuttukları bilgisini veriyor ve sözlerini şöyle noktalıyor: “Bu sayede gelecek dönemlerde yetişmiş iş gücü yaratarak hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor hem de gençlerimize iş fırsatları yaratıyoruz. Bir başka deyiş ile Zone altyapı programı ile gelecek yönetici adaylarımızı kendi mutfağımızdan yetiştiriyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.