Empati ve anlayış işimizin en önemli parçası

bcc Turkey, kurumların ihtiyaçlarına özel eğitim, liderlik ve yöneticilik programlarını hayata geçiriyor.

Empati ve anlayış işimizin en önemli parçası
kobiaktuel
kobiaktuel
06 Aralık 2021 Pazartesi 12:34

bcc Turkey Kurucu Ortakları olan Endüstri ve Örgüt Psikoloğu Banu Koç Çakan ve Endüstri Mühendisi Cem Atat ile sundukları hizmetleri, kişiye özel hazırladıkları programları ve 2022 hedeflerini anlattılar.

Bcc Turkey’in kuruluş hikayesinden ve sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Bcc Turkey, kendileriyle ilgili arayış içerisine girmiş iki insanın yazdığı bir başarı hikayesi. Bir anlam arayışı içerisinde olduğumuz dönemde, bir koçluk eğitimde karşılaşmamızla hikayemiz başladı. Yapmak istediğimiz şeyin benzerliğini fark etmemiz ve bir süre eğitim aldığımız kurumda eğitmen olarak çalışmamız sonrasında, kendi yolumuzu çizerek bcc Turkey’i kurduk. 2015 yılında dünyanın önde gelen firması Genos International ile yapılan iş birliği ile bcc Turkey olarak,  duygusal zekâ yapıtaşındaki programları ülkemize taşıdık. Kurumsal alanda hizmet veren, liderlerle, yöneticilerle ve ekiplerle çalışan bir şirket olarak, “Mutlu ve başarılı çalışanlar ve verimli şirketler” sloganıyla, geçen bu zaman içinde  ülkemizin duygusal zekâ alanında önde gelen  firması olduk. Türkiye’deki birçok kurum, ekipleri için duygusal zekâ yapıtaşında eğitim, liderlik ve yöneticilik programı için bcc Turkey’i tercih ediyor.

Programlarınızın içeriğini nasıl belirliyorsunuz?

Bizi hayata bağlayan şeyin başkalarına da yararlı olmasını ve yol göstermesini isteyerek tüm programlarımızı kurguluyoruz. Empati ve anlayış öncelikle kendi işimizin en önemli parçası haline geliyor.  Bu bağlamda; her bir çalışan bireyin tatmininin, mutluluğunun ve başarısının şirketlerden geçtiğini biliyoruz. İş yaşamı profesyonellerine kendileriyle ve diğerleriyle kurdukları iletişimleri geliştirmeleri konusunda destek oluyor, daha mutlu ve başarılı olmalarını sağlıyoruz. Çalışmalarımızı gerek grup çalışmaları gerekse bire bir kişiselleştirilmiş programlarla sunuyoruz. En önemlisi de buna şirketin ve bireylerin ihtiyaçlarına odaklanarak birlikte karar veriyoruz. Bütün programlarımızın olmazsa olmazlarında ise bilimsel altyapı, katılımcıların kendi deneyimleri ve sürdürülebilir gelişim yer alıyor.  Bcc Turkey aynı zamanda Duygusal Zekâ ve Duygu Bilimi ile ilgili dünyanın birçok yerinde bilimsel araştırmalar yapan Swinburne Üniversitesi ve Genos International’ın Türkiye ortağı.  

Duygusal zekânın iş hayatındaki önemi konusunda neler söylemek istersiniz?

Duygusal zekâ genel olarak yanlış anlaşılan bir kavram. Sanki özel hayat ve ince konular için gerekliymiş gibi algılanılıyor. Oysa yapılan araştırmalara göre çalışma hayatında liderlerin arasındaki farkın yüzde 90’ı duygusal zekâ sebebiyle oluşuyor. İş yaşamımızda başarılı bir kariyer, kuvvetli bir iletişim gücü, dengeli bir duygu durumu yakalamak da duygusal zekâya bağlıdır. Duygusal zekâsı yüksek insanlar hem iş yaşamlarında hem de özel hayatlarında mutlu olurlar. Sağlıklı ilişkiler kurabilen, sorunların üstesinden gelebilen, kendini tanıyan ve eksik yönlerine yönelik aksiyon alabilen kişiler duygusal zekâsı yüksek kişilerdir.

Kişiselleştirilmiş Liderlik ve Yöneticilik programınızın kapsamını anlatır mısınız?

Kişiselleştirilmiş Liderlik programımız gerçekten oldukça özel bir program. Tamamen yöneticiye özel, bire bir seanslar şeklinde gerçekleştirdiğimiz bir program tasarladık. Bu sayede özel olarak çalıştığımız kişiye odaklanabiliyoruz. Bu yöneticilerin de kendilerini daha rahat ifade edebilmelerini ve kendilerini dışardan görmek için daha hevesli olmalarını sağlıyor.

2022 hedefleriniz neler?

Her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçlerde de duygu bilimi ve yapıcı iletişimler kurmanın önemini herkese yaymak istiyoruz. Verimli şirketler, mutlu, başarılı çalışanlar yolunda çözüm ortağı olduğumuz ve olacağımız tüm kurumlara sunduğumuz hizmetlerin kapsamını artırmak istiyoruz. İşe alım anından yetenekleri ortaya çıkarmaya, geleceğin liderlerini hazırlamaktan yöneticileri geliştirmeye kadar geniş bir yelpazede sunduğumuz hizmetlerimizi her zaman olduğu gibi bilimsel bir altyapı tabanında geliştirmeye devam ettiğimiz bir 2022 yılı bizi bekliyor. Kişiselleştirilmiş, farklı eğitimler, atölye ve davranış değerlendirme araçlarını sektörlerimize tanıtacağız.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.