Dijital Dönüşüm süreçlerinde firmalara yol arkadaşı oluyoruz

IAS, dijital dönüşüm sürecindeki firmalar için kapsamlı hizmet ve ürünler sunuyor

Dijital Dönüşüm süreçlerinde firmalara yol arkadaşı oluyoruz
kobiaktuel
kobiaktuel
02 Mayıs 2019 Perşembe 15:01

Şirketlerin BT yatırımlarına eğilimlerini değerlendiren IAS Global Kalite Sistemleri Müdürü Çiğdem Dönmez, IAS’nin sunduğu çözüm ve hizmetleri anlatıyor.

Şirketler, BT yatırımı konusunda ihtiyaçları olan uygulamaların ne ölçüde farkındalar? Bu başlıkta yatırım yapma eğilimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Günümüzde şirketler Bilgi Teknolojileri ihtiyaçlarının farkındalar ve bu konuda yatırım yapmalarının kaçınılmaz olduğunun da bilincindeler. Dijital dönüşümün baş döndüren bir hızla kurumsal hayata girdiğini gözlemliyoruz. Başarı ile sonuçlandırılan dijital dönüşüm projelerinin sağladığı yararlar ve yarattığı yeni fırsatların görülmesiyle birlikte şirketlerin BT yatırımları konusundaki çekinceleri de giderek azalıyor. Doğru planlanan bir dijital dönüşüm sürecinde doğru ürünlere yapılan BT yatırımları, başarılı bir proje yönetimi ile hayata geçirildiğinde somut faydalar yaratıyor. Böylece şirketlerin başarı grafiği de yükseliyor. Yatırımların hızlı geri dönüşünü ve kazanımlarını gören şirketler, yeni yatırımlar konusunda da motive oluyorlar.

Kurumsal iş uygulamalarında öncelikli olarak tercih edilen başlıklar neler? Bunların kısa ve orta vadede hangi gerekçelerle, nasıl bir gelişim sergilemesini bekliyorsunuz?

Şirketler, kurumsal iş uygulamalarında önceliği yasal mevzuata uyum sürecinde ihtiyaç duydukları konulara veriyorlar. Bu nedenle e-Fatura, e-İhracat, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye gibi uygulamalara yapılacak yatırımlara ağırlık verildiğini görüyoruz. Kısa vadede, her ihtiyaca ayrı çözüm ile yanıt bulmaya çalışıldıkça, tüm bu çözümleri entegre etmek ve etkin yönetmek zorlaşıyor. Orta ve uzun vadede ise bu tercih, maliyetleri minimize etmek, süreç verimliliğini arttırmak, iş süreçlerini optimize etmek gibi diğer tüm ihtiyaçların da sağlıklı şekilde çözülebildiği tam entegre ERP yazılımları ve ERP çözümleriyle bütünleşik iş zekâsı ürünlerinin kullanılması yönünde gelişiyor. Bu farkındalık ve doğru bir ERP seçimi ile şirketler, tüm kurumsal süreçlerini entegre bir çözümle yöneterek hem optimize ediyor hem de yasal mevzuata uyum gerekliliklerini ek çözümlere ihtiyaç duymadan yerine getiriyorlar.

Siz kurumsal iş uygulamaları alanında nasıl bir destek, danışmanlık ve çözüm geliştirme sunuyorsunuz?

IAS olarak, kendi yazılım geliştirme ürünümüz olan TROIA ile geliştirdiğimiz caniasERP kurumsal kaynak planlama yazılımımız, caniasERP içinde yer alan canias IQ iş zekâsı ürünümüz ve IASDB adlı veri tabanımız ile şirketlerin dijital dönüşümlerini gerçekleştirmelerinde yol arkadaşları, iş ortakları oluyoruz. IAS’nin sunduğu özelleştirilebilir ve ölçeklendirilebilir, esnek, tam entegre çözümler sayesinde şirketler, tek bir çözüm ile platform bağımsız olarak, tüm operasyonel süreçlerini en verimli şekilde yönetebiliyor. Aynı zamanda yasal mevzuatın gerektirdiği ve ileride gerektirebileceği tüm e-Dönüşüm taleplerine de caniasERP ile çözüm bulabiliyorlar. caniasERP içindeki gelişmiş raporlama ve izleme ekranları, pek çok hazır grafik ve çizelge ile yönetsel karar sistemlerini optimize ediyor; böylece, ihtiyaç duydukları raporlara kolayca ulaşıyorlar. Üretim zekâsı ve iş zekâsı ürünlerimiz ile de gelişmiş analitik izleme yapabiliyor, yönetim panelleri ile özet ve detay her düzeyde analizi çok kısa sürelerde ve dinamik olarak gerçekleştiriyorlar. Ürünlerimizle birlikte verdiğimiz danışmanlık desteği ve proje yönetim hizmetlerimizle de müşterilerimizin BT yatırımları yol haritalarını birlikte şekillendiriyor, bilgi ve deneyimlerimizi de onlarla paylaşıyoruz ve yeni başarılara birlikte imza atıyoruz.

“IAS olarak, kendi yazılım geliştirme ürünümüz olan TROIA ile geliştirdiğimiz caniasERP kurumsal kaynak planlama yazılımımız, caniasERP içinde yer alan canias IQ iş zekâsı ürünümüz ve IASDB adlı veri tabanımız ile dijital dönüşüm süreçlerinde şirketlerin yol arkadaşları oluyoruz. Ürünlerimizle birlikte verdiğimiz danışmanlık desteği ve proje yönetim hizmetlerimizle de müşterilerimizin BT yatırımları konusunda yol haritalarını birlikte şekillendiriyor, bilgi ve deneyimlerimizi onlarla paylaşıyoruz.”

Başarı ile sonuçlandırılan dijital dönüşüm projelerinin sağladığı yararlar ve yarattığı yeni fırsatların görülmesiyle birlikte şirketlerin BT yatırımları konusundaki çekinceleri de giderek azalıyor. Doğru planlanan bir dijital dönüşüm sürecinde doğru ürünlere yapılan BT yatırımları, başarılı bir proje yönetimi ile hayata geçirildiğinde somut faydalar yaratıyor. Böylece şirketlerin başarı grafiği de yükseliyor

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.