İdenfit’in odağında dijital İK var

İşletmelerin İK ve işgücü yönetim ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan İdenfit, İK süreçlerini kolaylaştırırken, IT operasyon maliyetlerini azaltıyor.

İdenfit’in odağında dijital İK var
kobiaktuel
kobiaktuel
01 Şubat 2021 Pazartesi 14:38

Şirketin bu yılki öncelikli hedefleri arasında dijital İK, İK analitiği, detaylı raporlama ve mobiliteye odaklanmak var.

Bulut tabanlı İnsan Kaynakları ve işgücü yönetim yazılımı sunan İdenfit bugün 20’ye yakın İK yönetim modülü ve PDKS çözümleriyle işletmelerin İK ve işgücü yönetim ihtiyaçlarına bütüncül olarak cevap veriyor. Şirket olarak, 360 derece entegre modüller, sınırsız veri tabanı, daha iyi kullanıcı deneyimi için destek ve gerçek zamanlı veri yönetimi gibi özellikler ile öne çıktıklarını dile getiren İdenfit CEO’su Onur Bayındır; sağlık, üretim, gıda, inşaat ve turizm ana sektörler olmak üzere İK yönetimi yapan tüm sektörlere hizmet verdiklerini açıklıyor.

Maliyetleri azaltıyor

Öncelikli olarak İK departmanlarının dijitalleşmesine yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Bayındır; ardından daha mikro ölçekte İK departmanlarında gerçekleştirilen işlemlerin dijitalden ve mobilden yapılmasını yaygınlaştırmayı, teknolojiyi İK birimindeki herkes için kullanılabilir kılmayı amaçladıklarını ifade ediyor. Bu konuda İK departmanlarından büyük talep olduğunu aktaran Bayındır, sözlerini şöyle sürdürüyor: “İK departmanından gelen bir diğer istek ise özellikle büyük kurumsal firmalarda ekipler arası iletişim gerektiren iş yükünü tek bir yazılımdan yönetebilmek. İdenfit olarak bunu kullanıcılarımıza sağlamaya çalışıyoruz. Ekstra maliyetlere katlanmadan, tek bir İK yazılımı kullanarak bu kapsamlı özelliği uygulamaktan memnun olan çok fazla kullanıcımız var. Bu şekilde yazılım ve donanımın bir arada olduğu bir hizmet kapsamı ile kullanıcılarımızın IT operasyon maliyetlerini de azaltmış oluyoruz. İK departmanlarının yanında çalışanların da bireysel İK işlemlerini sisteme her yerden erişim sağlayarak mobil olarak yapabilmesini sağlıyoruz.”

Kullanıcılar dijitalleşmeden memnunlar

Kullanıcılardan İdenfit ile tüm İK süreçlerini dijital ortamda sorunsuz bir şekilde yürüttükleri yönünde çok güzel geri dönüşler aldıklarını söyleyen Bayındır, “İK departmanlarının ortak talepleri; evrak işlerinin azalması, detaylı raporlama ve tüm İK süreçlerinin birbirine entegre modüller ile tek bir yazılımdan yönetilmesi yönünde. Bu talepleri kullanıcılarımızdan gelen güncelleme istekleri ile sürekli geliştiriyoruz. Kullanıcıların iş süreçleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bir plan hazırlamanın yanında sözleşme sonrası yoğun bir müşteri desteği de veriyoruz. Bu destek hizmetini, 10 kişilik mikro işletmelerden 10 bin kişilik mega işletmelere kadar sektör ayrımı yapmaksızın farklı ölçekli firmalara aynı kalitede vermeye çalışıyoruz” diye açıklamada bulunuyor. Pandemi döneminde özellikle evden çalışanların mesai giriş - çıkış bildirimlerini, izin ve avans taleplerini mobil üzerinden yapmalarını sağlayarak çalışan işlemlerini kolaylaştırdıklarını aktaran Bayındır; İK’nın evrak yükünü azalttıklarını, bunun yanında hem yöneticilerin hem de çalışanların her an, her yerden İdenfit ile sisteme ulaşabildiklerini sözlerine ekliyor.

İK yazılımı trendleri

Şirket olarak, 2020 yılında hedefe ulaşarak yüzde 100 büyüdüklerini belirten Bayındır, yeni kullanıcıları İdenfit’e katarak büyüme ve gelişmeye devam ettiklerini dile getiriyor. Bayındır, “İK yazılımı trendlerinde, performans yönetimi ve İK analitiği konularının ön plana çıktığını görüyoruz. Yeni yıl hedeflerimiz doğrultusunda, en önemli gündem maddelerimiz arasında dijital İK, İK analitiği, detaylı raporlama ve mobilite var. İdenfit yazılımını bu trendler doğrultusunda güncelleyip geliştiriyoruz. Modüllerimize yeni özellikler eklerken, sektör öngörüleri de bizim için her zaman rehber oluyor” ifadelerinde bulunuyor. Sektörle ilgili de değerlendirmede bulunan Bayındır, “Kurumsallaşan İK departmanlarından dijitalleşmeye ve İK’da ölçülebilir ve raporlanabilir veriye büyük talep var. Biz onların işini kolaylaştırdıkça, onlar da yazılım sistemlerini daha hızlı benimsiyorlar. Bu yıl da kullanıcılarımızın desteği ile sektörde büyük yenilik ve gelişmelere imza atacağımızı düşünüyorum” diyerek sözlerini noktalıyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.