MİKRO YAZILIM, e-MİKRO MARKASI İLE MÜŞTERİLERİNE E-DÖNÜŞÜM UZMANLIĞI SUNUYOR

Bugün farklı sektörlerden farklı büyüklükte şirketler için kurumsal ve ticari iş yazılımları üreten Mikro Yazılım; e-fatura, e-arşiv, e

MİKRO YAZILIM, e-MİKRO MARKASI İLE MÜŞTERİLERİNE E-DÖNÜŞÜM UZMANLIĞI SUNUYOR
05 Eylül 2017 Salı 16:48

Bugün farklı sektörlerden farklı büyüklükte şirketler için kurumsal ve ticari iş yazılımları üreten Mikro Yazılım; e-fatura, e-arşiv, e-bordro gibi uygulamalarla kurumların maliyetlerini düşürüp verimliliklerini arttırılmasına çözüm ortağı oluyor. Mikro Yazılım, e-Mikro markası ile müşterilerine e-dönüşüm uzmanlığı sunuyor.

Yaklaşık 30 yıldır farklı sektörlerdeki şirketlere yönelik çözümler sunan Mikro Yazılım, hem ticari yazılım hem de e-Dönüşüm süreçlerinin tümünde, şirket varlıklarının ve hedef kitlesi olan KOBİ’lerin en iyi şekilde yönetilmesine ve sağlıklı büyümelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, “Her ölçekteki işletme için kurumsal ve ticari yazılımlar sağlayan Mikro Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmeler için Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) çözümlerinin yanı sıra; perakende, küçük ve orta ölçekteki işletmeler için, onların ticari yönetimlerini ve muhasebesel ihtiyaçlarını karşılayan kurumsal yazılımlar geliştiriyor. Mikro Yazılım, gelişme süreci içinde; yüksek nitelikli yönetim bilgi sistemleri, perakende satış yönetim sistemleri ve e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-bordro, e-mutabakat gibi e-Devlet uygulamaları alanlarında ürettiği markalar ile sektörün öncü yazılım şirketleri arasında yer alıyor.” diyor.

Maliyet Tasarrufu ve Verimlilik Sağlıyor

e-fatura uygulamasının, özellikle küresel şirketlerle iş yapmanın önünü açacağını ifade eden Tomuş; bu uygulamanın faturalama süreçlerinde yaşanabilecek hataları minimize ederek, maliyet tasarrufu ve verimlilik artışı sağlaması nedeniyle çok önemli bir konumda olduğunun altını çiziyor. Genel Müdür, e-fatura uygulamasının, firmaların satış ve tedarik zincirinin tasarım ve yönetilmesinde kullanılabilecek en önemli araçlar arasında yer aldığını dile getiriyor. Tomuş, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Gelinen noktada Türkiye’de 50 bini aşkın şirket, teknolojideki gelişmelere uyum sağlayarak e-Dönüşüm süreci yaşıyor. e-fatura, e-defter ve e-arşiv uygulamalarını kapsayan e-Dönüşüm sürecinin iş hayatında entegrasyonu sağlama, işlemleri hızlandırma, verimliliği artırma ve denetimi kolaylaştırma gibi etkileri söz konusu. Her sektörden küçük, orta ve büyük ölçekli bir çok firmanın, e-Dönüşüm süreçlerini hızlandırdığı bu dönemde büyüme devam edecektir. Yakın gelecekte tüm firmalar için e-fatura’ya geçiş zorunluluğu gelmesi olası gözüküyor. O nedenle sisteme erken girilerek bir alışkanlık kazanmanın yararlı olduğu görüşündeyiz.”

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile Evraklar Güvence Altında

Büyümek isteyen şirketlere ve KOBİ’lere yenilikçi, esnek, modüler ve katma değerli çözümler sağladıklarını dile getiren Tomuş; Mikro Yazılım’ın Türkiye’nin en büyük ikinci e-fatura Entegratörü şirketi olduğunu aktarıyor. “Müşterilerimize bu alanda uygun maliyetli, esnek ve herhangi bir ara entegrasyona gerek bırakmadan, doğrudan kendilerinin kullandıkları Mikro Yazılım ticari yazılımları üzerinden farklı ve kolay kullanımlı bir deneyim sunuyoruz. Aynı zamanda, Türkiye’deki 8 KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) tedarikçi firmasından biriyiz.” diyen Genel Müdür; KEP’in, kurumların yazışmalarının hukuki delil sıfatıyla değerlendirilmesine olanak veren, gönderici ve alıcının gerçek kişi olduklarını kanıtlayan bir altyapı olduğunu açıklıyor. Tomuş, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu hizmetimizi kullanan müşterilerimizin gönderdikleri fatura ve bordro gibi değerli evrakların akıbetleri tarafımızdan güvence altına alınıyor. Ayrıca pek çok operasyonel ve hukuki maliyetten de tasarruf etmelerine neden oluyor.”

300’ün Üzerinde İş Ortağı Var

Alpaslan Tomuş, Mikro Yazılım’da geliştirilen yazılımların, bugüne kadar 100 bini aşkın kurumda; otomotivden dağıtıma, inşaattan üretim ve perakendeye kadar pek çok sektördeki iş yapma biçimlerini önemli ölçüde değiştirip geliştirdiğini açıklıyor. Genel Müdür, “Bugün Mikro Yazılım, geniş bayi ağını da kapsayan toplam 300’den fazla iş ortağına sahip büyük bir ekosistemdir. Bugün geldiğimiz noktada, Mikro Yazılım kullanan her 10 müşteriden 9’u Mikro Yazılım kullanmaktan mutlu ve her 10 mutlu müşteriden 9’u da Mikro Yazılım’ı başka firmalara tavsiye ediyor. Mikro Yazılım’ın Bilişim 500 Araştırması, Beetech gibi birçok ödülü de bulunuyor” diyerek sözlerini noktalıyor.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.