KeyLine’dan butik ve sürdürülebilir lojistik hizmetler

Lojistik günümüzde sürekli devinim hâlinde olan bir süreç.

KeyLine’dan butik ve sürdürülebilir lojistik hizmetler
kobiaktuel
kobiaktuel
07 Kasım 2020 Cumartesi 14:21

Bu sürecin tüm aşamalarında müşterilerinin beklentileri doğrultusunda lojistik hizmetler veren KeyLine müşterileri ile sürdürülebilir bir ilişkiye sahip.

Müşterilerinin beklentileri karşılayan butik ve sürdürülebilir lojistik hizmetler üreten KeyLine, Lojistiği oluşturan sekiz öğeyi kapsayan hizmet ağı ile 11 yılı geride bıraktı. Sipariş yönetimi, depolama, katma değerli hizmetler, stok yönetimi, destekleyici hizmetler, sigorta, gümrükleme ve taşımacılık öğelerinden oluşan lojistik hizmetlerin koordinasyonunu başarıyla yöneten KeyLine’in en büyük gücü yüksek müşteri memnuniyeti. Özellikle alternatif çözüm önerileri ile fark yaratan KeyLine için son dönemde öne çıkan hizmetler, demiryolu bağlantılı intermodal taşımacılık alanında yoğunlaşıyor. KeyLine özellikle Kuşak ve Yol Girişimi’nde (Belt and Road Initiative – BRI) aktif rol alarak bu alanda iş hacmini arttırmayı sürdürüyor. BRI’ın kuzey koridorunda ilk taşımayı 2019 yılında gerçekleştirdiklerini belirten KeyLine Firma Sahibi Dr. Kayıhan Ö. Dr. Turan, Çin-Avrupa hattında havayoluna alternatif sundukları hızlı, güvenilir ve sürdürülebilir demiryolu çözümüyle müşterilerinin lojistik maliyetlerinde büyük iyileştirme sağladıklarını aktarıyor. BRI’ın orta koridorunu da etkin kullanma hedefleri bulunduğunu vurgulayan Dr. Turan, bu kapsamda Xi’an-Köseköy arasında Nisan 2020’de başlayan yeni hat üzerinden ilk taşımalarını 2021 yılında gerçekleştirmek üzere çalışmalarını yürüttüklerini belirtiyor.

Çin-Avrupa hattındaki hizmetler

2019 yılının Kasım ayında BTK hattı bağlantısıyla Marmaray geçişini yapan ilk Çin-Avrupa treninin Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Turan, Marmaray demiryolu geçişinin Kuzey Koridoru ile Avrupa’ya ulaşım sürelerini kısaltacağını kaydediyor. Bugün için Çin-Avrupa hattında hizmet ürettiklerini söyleyen Dr. Turan, süreçle ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Çin’in Shenzen, Tianjin ve Sanghay bölgelerinden topladığımız ürünleri Zhengzhou demiryolu terminaline getiriyor, burada konteyner içine yüklemeyi ve emniyete alma (lashing) ve gümrükleme işlemlerini tamamlayarak konteyneri vagona yükleyip Avrupa’ya sevk ediyoruz. Kazakistan sınırında ve Rusya geçişi sonrası Polonya sınırında konteynerlerimiz vagon değişimi ile Avrupa’ya ulaşıyor. Polonya sınırında T1 düzenlenerek nihai adrese kadar taşıma yapabiliyoruz. Ağırlıklı olarak kullandığımız varış terminali Liege ve Genk/Belçika. Burada ithalat gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra konteyner içindeki yükü boşaltarak depolama ve/veya dahili taşıma ile Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Polonya gibi ülkelerdeki nihai teslim noktasına ulaştırabiliyoruz. Kapıdan kapıya performansımız yaklaşık 22-25 gün. Zhengzhou/Liege demiryolu taşıma süresi 16-18 gün gibi oldukça başarılı bir süre. Müşterilerimizin talebi doğrultusunda demiryolu güzergahı boyunca konteyner içine koyduğumuz GPS cihazları ile günlük takip yapabiliyor ve müşterilerimize konteynerin nerede olduğunu rapor edebiliyoruz. Havayolu ile sevkiyat planlayan müşterilerimize alternatif olarak sunduğumuz bu hat üzerinde ürettiğimiz hızlı, güvenilir ve sürdürülebilir hizmetle lojistik maliyetlerinde büyük iyileştirmeler yapıyoruz.”

İhtiyaca özel süreç yönetimi

Dr. Turan, KeyLine olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip onlara alternatifleri ile birlikte çözüm önererek fark yarattıklarını aktarıyor. Dr. Turan, sözlerini şöyle tamamlıyor: “Gerektiğinde bir haftada üç uçak kiralayarak Uzak Doğu’dan ülkemize ithalat ürünlerinin sevkiyatını veya bir ay içerisinde üç uçak kiralayarak ülkemizden Avrupa ülkelerine ihraç ürünlerinin sevkiyatını yapabilmek bizi motive ediyor. Hizmetlerimiz kapsamında, Avrupa’dan lowbed araçlarla gabari dışı bir yatırım makinasını veya Çin’den paketlemesini de yaparak flat rack konteynerler ile bir ithalat yükünü getiriyoruz. Avrupa’da barkod etiketli paletlerin SAP tabanlı takip sistemleri ile depolama ve dağıtım hizmetini veriyor; dökme ürünlerin konteynerde taşınmasına imkan verecek şekilde konteyner astarlarının tedariği, konteyner içine serilmesi ve varış noktasında özel araçlarla silolara basılması süreçlerini başarıyla yönetiyoruz.”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.