Evren Büyük-Multinet Up'da Stratejik Pazarlama Direktörü Pazarın Lideri: Multinet

    Multinet Up'ın ayrıcalığı nedir? Avantajlarından bahsedebilir misiniz? Multinet Up ailesi olarak sektörde bizi di

Evren Büyük-Multinet Up'da Stratejik Pazarlama Direktörü  Pazarın Lideri: Multinet
05 Kasım 2016 Cumartesi 22:09

 

 

Multinet Up'ın ayrıcalığı nedir? Avantajlarından bahsedebilir misiniz?

Multinet Up ailesi olarak sektörde bizi diğer firmalardan ayıran niteliklerimizin başında sürekli inovatif bir yaklaşım içerisinde olmamız ve teknolojiden faydalanarak kullanıcılarımızın gündelik hayatlarına rahatça adapte edebilecekleri çözümler sunuyor olmamız geliyor. Kuvvetli müşteri ekosistemimiz ile gerek çözüm ortağı olduğumuz markalara, gerek bireysel kullanıcılarımıza “değer yaratan çözümler” sağlayarak paydaşlarımız ve iş ortaklarımıza 360 derece müşteri memnuniyeti sağlayabiliyoruz. Müşterilerimiz sunduğumuz çözümlere her geçen gğn bir yenisini ekliyoruz. Hedefimiz, hizmet verdiğimiz alanlarda müşterinin tek ve öncelikli çözüm ortağı olmak. Müşterilerimize kullanım kolaylığı sağlayan ön ödemeli kart sistemimiz ile şirketlere sağladığımız vergi avantajları, kullanıcılara iş ortaklarımız ile birlikte sunduğumuz çözümler gibi faktörleri de Multinet Up’ın ayrıcalıklı dünyasının parçaları olarak sayabiliriz.

Sunulan çözümlerin yanı sıra Türkiye’nin ilk temassız yemek kartını da Multinet Up olarak hizmete sunduk. Temassız kart ile işyerlerinde ödeme işlemlerini hızlandırdık ve bu hız ile müşteri memnuniyetini artırdık.

Sunduğumuz ön ödemeli kart sistemimiz dışında markalar ile yaptığımız çeşitli iş birlikleri ile de kullanıcılarımızın hayatına değişik alanlarda da dokunuyoruz. Şu anda Cinemaximum, Markafoni gibi farklı kurumlarla birlikte yürüttüğümüz projeler ile müşterilerimize sunduğumuz içerikleri zenginleştirmeye zenginleştiriyoruz.

Çözümleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ürünlerimizi 4 temel kategoride toplayabiliriz. Şirket Çalışanlarına Yönelik Çözümümüz çerçevesinde Restonet, Passnet ve Gift ürünlerimiz bulunuyor. Bu paketle çalışanların yemek giderleri, mesai kontrolü, ID kart ihtiyacı ve ayni yardım hizmetleri tek sistem üzerinden yönetilebiliyor. Şirket Araçlarına Yönelik Çözümümüzde  ise Multicar, Petronet ve Otomisyon ürünlerimiz bulunuyor. Bu ürünlerle şirketin filo ve akaryakıt ihtiyacını, uygun fiyat ve koşullarla karşılamak mümkün olurken araba yıkama hizmeti de sağlıyoruz.

 

Konaklama ve seyahat çözümümüzde yer alan Otelnet ürünümüzle de kurumlara birçok avantajlar sunuyoruz. Yine bu paketle konaklama masrafları tek sistem üzerinden kolaylıkla yönetilebiliyor.

Multinet kartına online para yüklemek ve online alışverişlerde kullanmak mümkündür. Ayrıca Multimobil sistemiyle kart bakiyesini ve işlemleri görüntülemek, Multinet kartına para yüklemek, hizmet noktalarını listeleme ve yol tarifi alma işlemleri de yapılabilir. Parantez mobil uygulamamız ise harcadıkça kazandıran ve kart bakiyesini artıran bir sistemin yanı sıra Multimobil üzerinden kampanyalara katılım ve her yemekte TATLIPARA adını verdiğimiz gerçek para kazanma imkânı sağlıyor. Tüm bunlara somut olarak marka iş birliklerimize değinmek isterim. Dünyada havacılık alanında bir ilk olan Pegasus Cafe ödemelerini Multinet kartları ile gerçekleştiriyoruz. Dördüncü olarak Tedarik ve Toplu Satınalma Çözümümüz bulunuyor. Bu çözümümüzde Multiavantaj platformumuz yer alıyor. Bu ürünümüzle kurumsal firmalara tedarik ve toplu satın alma konusunda avantajlar sağlıyor ve onlara satın alırken kazanma ayrıcalığı yaşatıyoruz. Bu konuda hem Kobilere destek veren hem de tarım ve kamu dışı istihdamın yaklaşık %55’ini sağlamakta olan, bünyesinde 24 federasyon ve 186 dernek barındıran TÜRKONFED ile birlikte hayata geçirdiğimiz bir Üye Sadakat Programımız var.

Bu platform ile sadece TÜRKONFED çatısı altındaki işletmelere özel yüzde 60’a varan avantajlar sağlayabiliyoruz. Platformun ana konseptinde TÜRKONFED üyeleri ile Multinet ve tedarikçilerinden oluşan dörtlü bir sacayağı var. Multinet Up Anadolu’ya açılırken, tedarik sağlayıcılarına da fayda sağlıyor, TÜRKONFED ise değer yaratırken, üyelerine de maddi katkı yaratarak değer yaratan çözümler üretiyor.

multinet_kart_yeni

Geçen seneye göre kartları kullanan sayısının bir analizini yapabilir misiniz?

2015 yılına baktığımızda 15.000’e yaklaşan kurumsal müşterisi, 870.000’den fazla kart kullanıcısı olan ve 29.000 üye iş yerine sahip bir Multinet Up görüyoruz. Sunduğumuz her çözümümüz için özellikle KOBİ segmentinde çok büyük potansiyel olduğunu gözlemlemekteyiz. Ülkemizde şirketlerin kurumsallaşma düzeyi arttıkça, konusunda uzman olan teknoloji şirketleriyle çalışma bilinci de gelişiyor. Hizmet çeşitliliğimiz bakımından değişik sektörlerde değişik şirketler ile rekabet içerisindeyiz. Ancak; yaratmış olduğumuz reputasyon ve müşteri odaklı, inovasyona önem veren teknolojik ürün ve hizmetlerimizin neticesinde bugün 1 milyon kart kullanıcımız, 21.000 kurumsal müşterimiz ve 35.000 üye işyerimizle alanımızda pazar lideri konumundayız.

İş birliği içinde olduğunuz şirketler hangileri? Yılsonuna kadarda olabilecek projeleriniz var mı iş birliği anlamında?

Güncel olarak iş birliğimizi sürdürdüğümüz firmalardan bazılarından bahsetmek gerekirse TÜRKONFED, Cinemaximum ve Pegasus’u sayabiliriz. Yılsonuna kadar işbirliği yaptığımız kurum ve kuruluşlara Markafoni iş birliğimiz ve AÇEV ile Gift Card’ı bir araya getirdiğimiz bir çalışmamız daha uygulamaya geçecek.
Kartı tercih etmelerinin sebepleri nelerdir?

Ürünlerimiz ile KOBİ’lerden büyük kurumsal firmalara kadar çok geniş bir kitleye hitap ediyoruz. Özellikle KOBİ’lerin kurumsallaşmaya giden yolda önlerine sorun olarak çıkabilecek birçok bütçesel konuya çözüm getiriyoruz.  Şirketler asıl uzmanlık alanı olan işlere odaklanırken, yemek kartı, araç kiralama, seyahat, konaklama ve hediye kartı gibi tüm hizmetlerini Multinet Up’tan tek fatura ile alarak hem vergi avantajı sağlayabiliyor hem de birçok sorumluluklarında Multinet Up ailesinin kurumsal çözüm ortaklığından faydalanabiliyorlar.

Aldığınız ödüller var mı sene içerisinde?

2016 yılı bizim için çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başladığımız güzel bir sene oldu. İş ve ekonomi dünyasının önemli ve saygın dergilerinden Capital'in, performanslarına göre Türkiye'nin en büyük özel şirketlerini sıraladığı "Capital 500’de de 166.sıradan 30 sıra yükselerek 136. sıraya yerleştik. Hemen ardından açıklanan prestijli ekonomi dergisi Fortune’un listelerinde ise 111. Sıraya yükseldik. Ardından Türkiye'de bilişim alanındaki tek kapsamlı araştırma olan BT Haber Gazetesi adına M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan ve bu yıl 17. kez gerçekleştirilen araştırması olan “İlk 500 Bilişim Şirketi” çalışmasına katıldık. “İş Uygulamaları Kategorisi” ve “Hizmet Sağlayıcı Ana Kategori” alanlarında birinciliğimizi korurken en büyük şirketler arasında 5. Olduk.

Ancak bu başarılarımızın hiç biri tesadüf değil, Multinet UP’ın arkasında bu başarıların mimarı olan güçlü bir ekibimiz var. Türkiye’de İnsan Yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum hareketi olan PERYÖN Türkiye İnsan Yönetim Derneği’nin her yıl düzenlediği “En iyi insan Kaynakları Uygulamaları” yarışması ile ne kadar doğru adımlar attığımızı bir kez daha görmüş olduk.

Bu sene ilk kez katıldığımız Peryön’ün düzenlediği yarışmada “İnsan Gücü Etkinliği Yönetimi”,  “İş Gücü Planlama ve verimlilik yönetimi”, “İşe alma süreci, yetkinlik yönetimi” “İşveren markası yönetimi” “İşten ayılma süreci yönetimi”, “Performans göstergelerindeki gelişim gibi kilit alanlarda global firmalar ile yarıştık ve güçlü rakiplerine rağmen finale kalmaya hak kazandık. Uluslararası arenada da kendimizi ve başarılarımızı göstermekten gurur duyuyoruz. 2016 yılı European Business Awards yarışmasında Ulusal biricilik statüsünü kazanarak hem ülkemizi temsil edebilmenin verdiği gururu hem de özverimizin geri dönüşlerini bir kez daha hep beraber yaşadık.

Kartı kullanım noktaları ulaşılabilir mi?

Aktif olarak hizmetlerimizi kullanan 81 ilde 35.000 üye iş yerimiz şu anda aktif olarak hizmette. Bu rakamlara bakarak rahatlıkla birçok yer ve alanda kart kullanım noktalarımızın ulaşılabilir olduğunu söyleyebiliriz. Birlikte çalıştığımız yeme-içme, konaklama, akaryakıt ve Gift Card noktalarımıza akıllı telefonunuza Multimobil uygulaması üzerinden veya web sitemizi ziyaret ederek de kolayca ulaşılabilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.